Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Blog

Načerpajte inšpiráciu a zistite, čo je nové.


 

Tipy, rady, zaujímavosti a aktuality zo sveta vetrania. To je náš blog písaný odborníkmi s mnohoročnou praxou. Nie je Ventilátor ako Ventilátor a už dávno neplatí, že je ventilátor len vrtuľa ženúci vydýchaný vzduch dookola po miestnosti. Kvôli neustálej zmene klímy je navyše kvalitný ventilačný systém niečo, bez čoho sa dnes žiadna modernú domácnosť nezaobíde. Spoznajte svet ventilátorov a vzduchotechniky a zistite, ako zásadný vplyv má správne vetranie na kvalitu ľudského života. Poradíme vám, ako mať doma čisté a zdravé ovzdušie s dostatkom čerstvého vzduchu.


  

Nové ventilátory do kúpeľne Dalap GRACE

Do sortimentu zaraďujeme stále nové produkty a jedným z nich sú ventilátory do kúpeľne Dalap GRACE a GRACE HIGHPRESS. Doplnili sme pre Vás tak už teraz rozsiahlu ponuku kúpeľňových ventilátorov.

V čom sú ale modely GRACE zaujímavé? Sú to jedny z najvýkonnejších domových ventilátorov a varianty HIGHPRESS dokonca s vyšším tlakom. Majú bezproblémový chod a dokážu fungovať aj v nepretržitej prevádzke. Vyskúšajte jednu zo šiestich variantov, ktoré aktuálne ponúkame.


 


  

Krbové kachle, vyhrejte si celý dom či byt

Teplé dni už dávno pominuli a my s nastupujúcou zimou začíname vo svojich domovoch tráviť viac času. Ako si predstavujete ideálny zimný večer? Vonku padá sneh, vy ste doma v kresle s knižkou a ..? K tomu treba praskajúce drevo v krbe?


 


 

Určite áno. A možno, že doma krb máte, takže už len čakáte, až nastane vhodná doba pre zakúrenie. Lenže ak bývate v byte, len ťažko si teraz predstavíte, ako Vám uprostred obývačky vyrastie krb. A ak bývate v rodinnom dome, možno na neho i priestor máte, ale aj tak by bolo náročné ho tam teraz postaviť. Pretože ale dnešná doba už ponúka rôzne riešenia, môžete využiť okrem klasického krbu, tiež krbové kachle a dnes už aj moderné krbovej vložky. Posledné dve riešenia sú vhodné aj do bytov. 

Pokiaľ Vás ale napadá, že ide o zbytočné vyhadzovanie peňazí, len kvôli tomu aby ste si urobili pár pekných večerov za rok, ste na omyle. Krb, krbové kachle aj krbová vložka sú ideálnou voľbou pre vykurovanie. A nemáme tým na mysli iba miestnosť, kde sa krb nachádza. Pre optimálne vykurovanie celého bytu či domu sú dnes na trhu krbové ventilátory.

Ako už asi názov prezrádza, ide o zariadenie, ktoré vháňa teplý vzduch z krbu, krbových kachieľ či krbovej vložky do všetkých Vami vybraných miestností. Ak máte obavy, že vykurovanie bude stáť určite polku Vašej výplaty, opäť ste na omyle. Krbový ventilátor je vybavený termostatom, akonáhle teda teplota v krbe dosiahne Vami nastavenej teploty, krbový ventilátor sa automaticky zapne a začne rozvádzať teplý vzduch do obytných miestností.

Akonáhle ale dôjde opäť k poklesu stanovenej teploty, dôjde k vypnutiu. Máte tak istotu, že do miestností prúdi iba vzduch o teplote, ktorú si sami stanovíte a zároveň sa zamedzí zbytočnému chodu krbového ventilátora a tým aj k úspore elektrickej energie.


 

A teraz pár informácií pre tých, ktorí už premýšľajú, aké sa používajú vzduchovody a aké priemery týchto ventilátorov existujú. Krbové ventilátory ponúkame v priemeroch pripojenia 125 mm, 150 mm a 160 mm. Pre rozvod teplého vzduchu odporúčame izolované vzduchovody s tepelnou odolnosťou do 250 ° C. Nevyhnutnou súčasťou pre krbovej vložky je krbový filter, ktorý slúži pre filtráciu teplého vzduchu a predĺženie životnosti samotného ventilátora. Ten sa inštaluje medzi zdroj tepla, tj. Krb, krbové kachle alebo krbovú vložku, a krbový ventilátor. Filter je samozrejme tepelne izolovaný.


 


 

Teraz teda už viete, že si môžete dopriať skvelú atmosféru zimného večera u praskajúceho dreva a zatiaľ čo budete relaxovať, budú sa ostatné miestnosti vykurovať. Spojíte tak príjemné s užitočným. A povedzme si narovinu, teplu vytvorenému v krbe sa nič nevyrovná.


  

Aký vybrať správny podlahový ventilátor

Dôležité je uvedomiť si ich výhody, najmä možnosť prenášania a používania v mieste, kde ich práve potrebujete, či už sa jedná o obývacie priestory, kancelárie alebo terasy. Na rozdiel od klimatizácie vám z miestnosti neurobí chladničku a vaše zdravie nie je nijako ohrozené. Ďalšou výhodou v porovnaní s klimatizáciou sú aj podstatne nižšie obstarávacie náklady!


 

Pri výbere podlahového ventilátora by najväčšiu úlohu mala hrať bezpečnosť. Ak máte malé deti, dobre preverte veľkosť krytu ventilátora. Detské prstíky sa nesmú vojsť cez ochrannú mriežku vrtuľe ! Ventilátor nikdy nezapínajte, pokiaľ bezpečnostná mriežka nie je namontovaná.

Ak sa vám do interiéru nehodí obyčajná mriežka, môžete si zaobstarať ventilátory stĺpové, niekedy nazývané aj vežové. Mávajú nastaviteľnú rýchlosť prúdenia vzduch a navyše perfektný dizajn, Ďalšiou ich výhodou je to, že zaberú minimum miesta. Niektoré modely sú dokonca vybavené diaľkovým ovládaním.

Podlahové ventilátory majú väčší výkon ako ostatné domáce ventilátory. Hodia sa teda tiež pre väčšie domy. Aby ste docielili príjemného, rovnomerného prúdenia vzduchu v celej miestnosti, je potreba je namieriť priamo proti stene či stropu.


  

Ako si vybrať správny stojanový ventilátor?

Na trhu máme veľkú škálu stojanových ventilátorov a naozaj je z čoho vyberať. Od obyčajných bielych "plasťákov" za pár korún až po kvalitné dizajnové alebo bezvrtuľové kúsky. Tie nielen že plnia svoju funkciu, ale zároveň môžu byť ako štýlový doplnok vášho interiéru.

Rovnako ako u stolových ventilátorov je potrebné brať do úvahy niekoľko parametrov pre správny výber stojanového ventilátora.


 


 

Ako veľký priestor potrebujete chladi?, aké funkcie od ventilátora požadujete? a v neposlednom rade bezpečnosť a dizajn. Pri klasických variantoch väčšinou štartuje priemer ventilátora na 40 cm a jedná sa o najpoužívanejšiu veľkosť, v ponuke sú samozrejme aj väčšie priemery, ktoré nájdu svoje uplatnenie napríklad v objektoch priemyselnejšieho charakteru.

V otázke bezpečnosti je najdôležitejšia hlavne stabilita samotného ventilátora a ochranná mriežka, ktorá zabraňuje kontaktu rýchlo sa otáčajúcej vrtuľe s deťmi pod.

Ak dávate prednosť funkčnosti pred cenou, máte na výber celú škálu variantov. Vďaka moderným technológiám sú už dnes bežné ventilátory vybavené osciláciou, ďalej tiež rôznymi režimami automatického fúkanie, ionizátorom aj zvlhčovačom vzduchu pre hydratáciu (zvlhčenie) suchého vzduchu. Modely s diaľkovým ovládaním pre bezproblémové ovládanie ponúkajú komfort a jednoduché ovládanie z pohodlia vášho gauča pod.


 


 

Pre náročnejších užívateľov sú k dispozícii najmodernejšie modely v podobe bezvrtulového ventilátora, ktorý vyniká nielen svojím vzhľadom, funkčnosťou, ale aj bezpečnosťou. Vďaka samotnej konštrukcii je skoro nemožné, aby došlo k úrazu.


 


 

Stojanové ventilátory sú primárne určené na ochladenie v teplých letných dňoch, ale sú aj modely, ktoré sú vybavené ohrevom, kde sa jedná o patentovanú technológiu a je možné ich tak používať aj v zime.

V otázke dizajnu je pestrý výber, od klasických bielych stojanových ventilátorov až po moderné chrómové, metalové a iné odtiene. Aký si vyberiete vy?


  

Ako si vybrať správny stolný ventilátor?

Je vám horúco potrebujete sa nejako ochladiť? Jednou z možností, ako sa s tým vysporiadať sú stolové ventilátory. Než si pre nejaký vyrazíte do obchodu alebo objednate na internete je dobré sa trochu zamyslieť čo všetko vlastne od tohto typu ventilátora očakávate, aby bola vaša investícia dobre zhodnotená. Pri výbere stolného ventilátora je rovnako dôležité vedieť, ako u výbere akéhokoľvek iného ventilátora, aký má byť výsledok a pre aký veľký priestor ventilátor vyberáte.


 


 

Pre osobné použitie alebo do menšej miestnosti postačí stolný ventilátor s priemerom 30 cm. U väčších miestností je lepšie použiť ventilátor už s väčším priemerom okolo 40 cm, alebo zvoliť alternatívu v podobe stojanového ventilátora.

Ďalším nemenej dôležitým faktorom je prúdenie vzduchu, ktoré je uvádzané v m3 / min. (Poprípade v m3 / h). Prúdenie vzduchu ukazuje koľko vzduchu ventilátor ochladí, čím je údaj vyššia tým je ventilátor výkonnejší a ochladí väčšie množstvo vzduchu. Menším neduhom je, že čím vyšší výkon ventilátor má, tým stúpa aj jeho hlučnosť. Ventilátory sami o sebe sú takmer nepočuteľné, hlučnosť je spôsobená lopatkami, ktoré prerážajú vzduch.

Na hlučnosť je tiež dobré myslieť v závislosti na umiestnení stolného ventilátora. Do miest, kde chcete relaxovať a nie je žiadúci nadbytočný ruch napr. ako je spálňa je vhodnejší ventilátor s nižšou hladinou hluku.

Nesmieme tiež zabudnúť na a osciláciu a bezpečnosť. Dnes už prevažná väčšina ventilátorov osciláciu má a vďaka rovnomernému otáčaniu do strán lepšie chladí a distribuuje vzduch.

V otázke bezpečnosti je ochrana nielen osôb (deti, zvierat) veľmi dôležitá, aby nedošlo k ich poraneniu. Kvalitné stolové ventilátory sú vybavené ochrannou mriežkou, ktorá zabraňuje kontaktu s lopatkami. Výnimkou sú inovatívne bezlopatkové ventilátory, ktoré sú inak konštruované a toto nebezpečenstvo nehrozí. Navyše tieto moderné varianty sú osadené časovým spínačom a umožňujú tak nastavenie doby, po ktorej sa sami vypnú.


 


 

Po zvážení týchto parametrov je už potom čisto na vás, aký stolný ventilátor si vyberiete. Výber je naozaj široký a nie je tak problém vybrať ten správny, aby nerušil dizajn interiéru, ba naopak, aby s ním ladil alebo dokonca sám o sebe bol dizajnovým prvkom.

Záverom už potom zostáva len, ako ventilátor skladovať počas chladnejšieho počasia, aby vám ventilátor neprekážal a dal sa dobre zložiť a uskladniť.


 


DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089