Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Čističky a zvlhčovače vzduchu

(16) Čističky vzduchu
Čističky a zvlhčovače vzduchu

Chráňte zdravie svojej rodiny. S čističkou vzduchu môžete znížiť pravdepodobnosť, že ochoriete na chrípku alebo iné onemocnenie, ktoré je prenášané vzduchom. Vďaka účinnému systému HEPA filtra môžete znížiť počet alergénov vo vzduchu a zlepšiť životné podmienky alergikom. Čističky vzduchu s kombinovanou aktívnou a pasívnou filtráciou, sú postavené na recirkulácii vzduchu. Čističky obsahujú sústavu filtrov, cez ktoré nasávajú vzduch z miestnosti a následne ho vyčistený vypúšťajú naspäť do priestoru.Recirkulácia vzduchu a zachytávanie škodlivých látok funguje iba v uzavretých miestnostiach.Vetrať sa doporučuje iba nárazovo. Výber vhodného prístroja záleží od veľkosti miestnosti,čistička musí mať dostatočný vzduchový výkon ktorý by mal byť minimálne 2x väčší než objem miestnosti. Vzduchový výkon čističky pre alergikov by mal objem miestnosti prevýšiť aspoň 3x a mal by vždy obsahovať HEPA filter.


 

 • IONIZÁCIA - Ióny sú elektricky nabité častice - atómy, molekuly a skupiny atómov alebo molekúl, ktoré vznikajú ionizáciou plynných zložiek atmosféry.Ionizátor, generátor záporných iontov zvyšuje efektivitu čistenia vzduchu, urýchľuje sedimentáciu a spájanie prachových častíc. Záporné ionty majú naviac pozitívny vplyv na naše zdravie. Znižujú únavu a stres a spôsobujú, že sa cítime sviežo.

  • Antiseptický plastový filter s iónmi striebra pre hrubú nečistotu - Obsahuje ióny striebra.Likviduje všetky druhy choroboplodných baktérií, je umývateľný
  a trvanlivý.

  • Elektrostatický filter pre odlučovanie prachu - Odstraňuje rýchlo a účinne dym. Je súčasťou len niektorých modelov.

  • Bavlnený LTC katalytický filter - Funguje ako účinný katalyzátor a dokáže rýchle odstraňovať a rozkladať rôzne pachy,aby sa zabránilo sekundárnemu znečisteniu vzduchu.

  • HIMOP filter na odstraňovanie formaldehydu - Dokáže katalyzovať a rozkladať škodlivé látky vďaka unikátnej funkcii pre ich absorbciu a rozloženie, hlavne pri formaldehyde s nízkou koncentráciou.

  • HEPA filter na odstraňovanie prachu - Dokáže veľmi účinne odfiltrovať poletujúce častice s veľkosťou nad 0,3 mikróna, aby sa prečistil vzduch v miestnosti.

  • Aktívny uhlíkový filter - Tento druh aktívneho uhlia dokáže odstrániť čpavok, kyselinu octovú a ďalšie škodlivé plyny vo vzduchu.

  • Plazmový generátor - Uvoľňuje zhluky záporných iónov (aniónov) a kladných iónov pre účinnú likvidáciu prirodzených baktérií vo vzduchu.

  • Záporné ióny (anióny) - V okolí lesov a vodopádov je vzduch bohatý na záporné ióny (anióny), označované pre svoj osviežujúci účinok ak ako „vzdušné vitamíny“. Tento produkt dokáže vytvárať záporné ióny (anióny) pre osvieženie vzduchu v miestnosti.

  • Technológia pre elektrostatické odlučovanie prachu - Odstraňuje rýchlo a účinne dym.

  • Zvlhčovanie vzduchu - Vytvára prostredie s vhodnou vlhkosťou 


 

Vzduch okolo nás


 

Vzduch je základom nášho života. Každodenne sa 20 000-krát nadýchneme a vydýchneme, čo zodpovedá približne 12 000 litrom vzduchu – a toto potrebujeme každý deň. Kvalita tohto vzduchu má priamy vplyv na našu telesnú i duševnú pohodu a produktivitu. Dôležitú úlohu hrá aj optimálna vlhkosť vzduchu. Meria sa vlhkomerom (napr. Selina od Stadler Form). Pre domácnosti a kancelárie je odporúčaná a príjemná relatívna vlhkosť 40% až 60%. Tieto hodnoty zreteľne prispejú k nočnému odpočinku. Zvlhčovače vzduchu udržujú optimálnu vlhkosť vzduchu a vylepšujú tak jeho kvalitu v interiéri. V interiéri trávime skoro 90% času a vzduch je tam až 5x horší ako vonku.

Problém so suchým vzduchom nastáva hlavne v zime, kedy sa vo veľkom využíva kúrenie a vnútorná vlhkosť často padá pod 30%. Otvorenie okien nepomáha. Práve naopak: vzduch v  miestnosti bude ešte suchší. Vonkajší vzduch s teplotou okolo 0°C dokáže udržať iba 4 gramy vody na kubický meter. Vo vnútri však pri teplote okolo 20°C dokáže vzduch udržať až 20 gramov vody na kubický meter. Aj keď je teda vonku relatívna vlhkosť 69%, vo vnútri zodpovedá relatívnej vlhkosti iba 18%. Tento deficit vlhkosti je možné prekonať iba pomocou zvlhčovača vzduchu.


 

VÝHODY ZVLHČENÉHO VZDUCHU

 • Váš nos, vaše oči a vaša pleť už nikdy nebudú pôsobiť sucho: Doma sa budete cítiť komfortnejšie.
 • Znižuje sa riziko nákazy chrípkou: Vírus chrípky prežije kratšie v priestoroch s optimálnou vlhkosťou. Vaše sliznice tiež budú menej namáhané a znižuje sa tým riziko, že ochoriete.
 • Vaša rodina bude lepšie spať: Suchý vzduch nie je pre vás dobrý. Pri optimálnej vlhkosti si užijete lepší a kľudnejší spánok.
 • Budete sa môcť lepšie koncentrovať: Nebudete sa cítiť tak apaticky a unavene, zlepší sa aj vaša schopnosť koncentrácie.
 • Zníži sa prašnosť: Hlavne alergici sa môžu bez obáv zhlboka nadýchnuť. Vlhký vzduch viaže prachové častice.
 • Zvýši sa ochrana nábytku, drevených podláh a  malieb: Zabráni sa vzniku trhlín a deformácií.
 • Nástroje sa nebudú rozlaďovať: Nebudete musieť tak často ladiť klavíry, gitary a husle.
 • Optimálna vlhkosť vzduchu pre deti: Deti dýchajú 2x rýchlejšie ako dospelý. Je dôležité, aby dýchali vzduch čistý a správne zvlhčený.


 

Suchý vzduch!


 

Ako sa suchý vzduch môže prejaviť na našom tele?

Stáva sa vám, že sa prebúdzate s upchatým nosom, vyprahnutými ústami a častokrát aj bolesťou hlavy? Nie vždy za to môže punč na vianočných trhoch, či práve prebiehajúca plesová sezóna


 

Väčšinu zo spomínaných a množstvo ďalších ťažkostí má na svedomí suchý vzduch. Najmä v zimných „vykurovacích“ mesiacoch máme problém udržať si optimálnu vlhkosť vzduchu v domácnosti. Tento fakt nám môže spôsobovať kopec problémov a ťažkostí, ktoré si často možno ani neuvedomujeme.

„Problémy sú najzreteľnejšie ráno, po celej noci, v miestnosti, kde je nedostatočná vlhkosť vzduchu. Sucho spôsobuje opuch slizníc najmä v nose, a vedie k následnej zvýšenej produkcii hlienov. Výsledkom je upchatý nos, nepríjemné pocity škriabania, štípania či rezania aj v očiach, ústnej dutine a v hrdle,“ hovorí doktor Martin Lešťan z alergio-imunologického centra. (zdroj: EMMA 01/2018) Ideálna vlhkosť vzduchu v miestnosti, odporúčaná lekármi, je v rozpätí od 40 – 60 %. Práve v zimnom období, keď sú naše domácnosti vykurované, sa nám však často nedarí dosiahnuť ani 40 % hraničnú hodnotu.


 

Kto/čo za to môže:

 • kúrenie
 • čierna technika
 • nedostatočné vetranie (aj keď samotné vetranie nám problém nevyrieši)
 • žiadne izbové rastliny
 • vysoká či naopak nízka teplota v byte


 

Čo nám to spôsobuje:

Čo sa však stane, ak vzduch v našej domácnosti, alebo v miestnostiach, kde trávime viac času, neobsahuje dostatočné množstvo molekúl vody? Prirodzene si ju odoberá z našej pokožky, spojiviek,  slizníc, čím nám značne komplikuje život.


 

 • pocit únavy a vyčerpania

suchý vzduch v našich spálňach sa podpíše aj na kvalite nášho spánku, môže byť tiež dôvodom chrápania a my sa často prebúdzame viac unavení, ako keď sme išli spať

 • znížená imunita

narušená prirodzená vlhkosť slizníc, uľahčuje infekciám a baktériám jednoduchší prienik do nášho organizmu

 • podráždené oči

začervenanie, pálenie, rezanie či podobné nepríjemnosti môže mať na svedomí suchý vzduch

 • ťažkosti spojené s dýchacími cestami

kašeľ, škrabanie v hrdle, zhoršenie alergií, či častejšie záchvaty v prípade astmatikov

 • časté poškodenie slizníc nosa

tie sú vystavované najvyššej záťaži, v nose sa môžu vytvárať ranky, chrasty alebo sa z neho častejšie pustí krv

 • suchá pokožka

nie len na rukách, ale aj na tvári (a všetci dobre vieme, aký dopad môže mať nedostatočná hydratácia pleti na náš horko-ťažko udržiavaný mladistvý výzor


 


Nie je zvlhčovač ako zvlhčovač


 

Kúpa zvlhčovača nie je práve jednoduchou záležitosťou. Na trhu je veľké množstvo prístrojov, rôznych rozmerov, využívajúcich množstvo technológií. Treba si však vedieť správne vybrať! Tento pomocník bude u nás doma predsa pracovať každý deň aj noc.

Zhrnuli sme pre vás pár dôležitých bodov, ktoré je dobré si pri výbere zvlhčovača všímať.


 

1. Veľkosť miestnosti (m² alebo m³)

Aby nám zvlhčovač fungoval správne a efektívne, je práve veľkosť miestnosti veľmi dôležitým faktorom pri výbere ideálneho prístroja.


 

2. Technológia

Výber správnej technológie závisí hlavne od toho, kde a kto má zvlhčovač používať. Technológia by mala byť účinná a bezpečná.


 

3. Jednoduchá obsluha

Na prvý pohľad si to nevšimneme, ale je veľmi dôležité, ako sa so zvlhčovačom pracuje. Automatický režim, spôsob doplnenia vody do zásobníka, ukazovateľ stavu vody, automatické vypnutie stroja, jednoduché ovládanie, to všetko by mal mať kvalitný zvlhčovač.


 

4. Jednoduché čistenie

Na našom území je voda veľmi tvrdá, preto treba brať do úvahy, že vo zvlhčovači sa bude používaním vytvárať vodný kameň. Treba si vybrať taký stroj, ktorý sa čo najmenej zanáša a dá sa ľahko čistiť.


 

5. Spotreba

Keďže zvlhčovač budeme mať zapnutý denne a aj v noci, spotreba je taktiež veľmi dôležitá. Zvlhčovače s modernými technológiami majú veľmi nízku spotrebu energie a môžu pracovať aj 24 hodín denne.


 

6. Nízke prevádzkové náklady

Každý zvlhčovač potrebuje starostlivosť a s tým sú spojené aj ďalšie náklady na užívanie. Vyberte si zvlhčovač, ktorý využíva cenovo dostupné príslušenstvo a ekologické filtre.


 

7. Hlučnosť

Dbajte na to, aby váš zvlhčovač mal čo najnižšiu hlučnosť a môžete ho používať nerušene aj počas noci.


 

8. Nočný režim

Kvalitný zvlhčovač má možnosť regulácie výkonu a možnosť vypnúť osvetlenie prístroja, aby tak nenarušil váš spánok.


 

9. Dizajn

Aj zvlhčovač už dnes môže byť pekný ,,kus nábytku”.


 

10. Aromaterapia

Čisté éterické oleje môžu zlepšiť účinok zvlhčovania a tiež zdravotný stav celej rodiny! Vyberte si preto stroj, ktorý ich využitie podporuje a je na to prispôsobený.
(pozor! na využívanie éterických olejov musí mať stroj špeciálny dávkovač. Oleje nemôžete naliať priamo do zásobníka s vodou, pretože by ste mohli poškodiť stroj a filtre!)

Filtrovať podľa parametrov
Filtrovanie podľa stavu Nedostupné NEW Doprava zdarma Zľava Výpredaj Dopredaj Víťaz testu Tip Darček ZDARMA Cenový HIT WIFI Bluetooth Diaľkové ovládanie
Filtrovanie podľa výrobcov
Filtrovanie podľa ceny
12
Strankovanie: 1 2
Vzduchová práčka MAXIMUM NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Vzduchová práčka MAXIMUM
Práčka vzduchu Airbi MAXIMUM je mimoriadne zariadenie s veľmi sofistikovanou technológiou, ktoré kombinuje dve zariadenia v jednom a to zvlhčovač vzduchu a čističku vzduchu. Je vhodný do miestnosti o veľkosti až 85 m2 a jeho vzduchový výkon je 210 m3 / h. Kód produktu: BAM3220
Skladom
€ 430,00
Čistička vzduchu Airbi REFRESH s ionizátorom a štvornásobnou filtráciou NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Čistička vzduchu Airbi REFRESH s ionizátorom a štvornásobnou filtráciou
Multifunkčná čistička vzduchu Airbi REFRESH čistí ovzdušie najmodernejšou metódou. Ponúka štvornásobný filtračný systém a vzduchový výkon je dimenzovaný pre miestnosti až do 35 m2. Nízka hlučnosť umožňuje použitie tiež v spálni. Kód produktu: BAR3120
Skladom
€ 159,00
Vzduchová práčka AIRWASHER NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Vzduchová práčka AIRWASHER
Prístroj airbi AIRWASHER si obľúbia predovšetkým rodičia detí, lebo sú to práve malé deti, ktoré dýchajú 2x rýchlejšie ako dospelí, a ktorým suchý vzduch, prach a malé mikroorganizmy poletujúce vzduchom škodia. Kód produktu: BAM3230
Skladom
€ 250,00
Zvlhčovač a čistič vzduchu na princípe studeného odparu Airbi PRIME NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Zvlhčovač a čistič vzduchu na princípe studeného odparu Airbi PRIME
Inteligentný prístroj, ktorý rieši problémy so suchým a znečisteným ovzduším. Ide o najmodernejšie zariadenia svojho druhu s prepracovanou vnútornou technológiou, ktorá pomáha všade tam, kde je potrebné riešiť dýchacie ťažkosti spôsobené suchým ovzduším, Kód produktu: BAM3225
Skladom
€ 320,00
Čistička vzduchu AIRBI SPRING so sedemnásobnou filtráciou a diaľkovým ovládaním NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Čistička vzduchu AIRBI SPRING so sedemnásobnou filtráciou a diaľkovým ovládaním
Multifunkčné čistička vzduchu so 7-násobnou filtráciou vzduchu Airbi SPRING, ktorá pre čistenie ovzdušia využíva najmodernejšie metódy. Kombinuje v sebe hneď niekoľko osvedčených postupov pre čistenie ovzdušia. Vhodná do miestností do 50 m2. Odskúšané štá Kód produktu: BAS3110
Naskladnenie 06/2020
€ 249,00
Čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP00 Doprava zdarma Doprava zdarma Cenový HIT Cenový HIT Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP00
Najmodernejšia čistička vzduchu na trhu Dyson Pure Cool TP00 v modernom stĺpovom prevedení spĺňa aj tie najnáročnejšie očakávania. Štýlovo s ňou vyladíte interiér a ešte dbáte o svoje zdravie. Nejedná sa len o samotnú čističku vzduchu, v lete vás príjemne Kód produktu: D2488
Skladom
€ 379,00
Inteligentná čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP04 s ovládaním cez mobilný telefón NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Inteligentná čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP04 s ovládaním cez mobilný telefón
Moderná čistička vzduchu s aplikáciou pre chytré telefóny (Android aj iOS), umožňuje maximálnu kontrolu vzduchu v miestnosti, v ktorej sa pohybujete. Vďaka aplikácii ste ihneď v spojení s čističkou a získate aktuálne dáta z monitorovanej miestnosti (vlh Kód produktu: D6439
Skladom
€ 599,00
Vzduchová práčka ROBERT Black Doprava zdarma Doprava zdarma Vzduchová práčka ROBERT Black
• “Práčka” vzduchu ROBERT Black je ideálnym pomocníkom pre každého, kto chce doma či v kancelárii čistý a zároveň ideálne vlhký vzduch bez škodlivých látok, nečistôt a alergénov. Toto high-tech zariadenia v sebe totiž kombinuje funkciu čističky a zvlhčova Kód produktu: R-001
Skladom
€ 489,00
Vzduchová práčka ROBERT Silver Doprava zdarma Doprava zdarma Vzduchová práčka ROBERT Silver
• “Práčka” vzduchu ROBERT Silver je ideálnym pomocníkom pre každého, kto chce doma či v kancelárii čistý a zároveň ideálne vlhký vzduch bez škodlivých látok, nečistôt a alergénov. Toto high-tech zariadenia v sebe totiž kombinuje funkciu čističky a zvlhčov Kód produktu: R-002
Skladom
€ 489,00
Čistička vzduchu Stadler Form ROGER Doprava zdarma Doprava zdarma Čistička vzduchu Stadler Form ROGER
Obzvlášť pre alergikov ponúka Roger možnosť konečne opäť slobodne dýchať.Čističky vzduchu udržujú vzduch bez častíc, peľu, alergénov, zápachu a prchavých organických zlúčenín. Roger s jeho duálnym filtrom je výborný spoločník pre rodiny s malými deťmi. Kód produktu: R-011
Skladom
€ 469,00
Čistička vzduchu Stadler Form ROGER Little Doprava zdarma Doprava zdarma Čistička vzduchu Stadler Form ROGER Little
Čističky vzduchu Roger udržujú vzduch bez častíc, peľu, alergénov, zápachu a prchavých organických zlúčenín. Roger s jeho duálnym filtrom je výborný spoločník pre rodiny s malými deťmi. Vždy je na blízku, keď je potrebný čistý vzduch. Kód produktu: R-012
Skladom
€ 289,00
Čistička vzduchu Stadler Form VIKTOR Black Doprava zdarma Doprava zdarma Čistička vzduchu Stadler Form VIKTOR Black
Čistička vzduchu VIKTOR je skutočným nepriateľom znečisteného ovzdušia v miestnosti a zbaví Vás napr. prachu, cigaretového dymu a peľov. Zo vzduchu je ale schopný odstrániť tiež všemožné baktérie a vírusy.Jeho hlučnosť nikdy neprekročí maximálne 57 dB. Kód produktu: V-002
Skladom
€ 259,00
Strankovanie: 1 2
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089