Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Facebook Facepile
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Prvky pre transport a distribúciu vzduchu a komponenty

Prvky pre transport a distribúciu vzduchu a komponenty
Prvky pre transport a distribúciu vzduchu a komponenty
 

Rozdelenie:

Vzduchovody rozdeľujeme podľa materiálu na kovové a plastové, ďalej ich je môžeme špecifikovať podľa tvaru, na okrúhle či hranaté (štvorcové).


 


 

Plastové vzduchovody:

Plastové potrubie, určené pre vzduchotechnické účely a je vyrobené z vysoko odolného ABS plastu, ktorý je antistatický a odolný proti UV žiareniu. V prípade PVC vzduchovodov okrúhlych sa jedná o najpoužívanejší potrubia do priemeru 150mm. Ďalším variantom sú PVC vzduchovody hranaté, ktoré sa používajú vo stiesnenejších priestoroch, kde nie je možné použiť okrúhle potrubie. Vyznačujú sa ľahkou konštrukciou, jednoduchým delením a rýchlosťou spojenia s jednotlivými komponentmi.


 


 

Kovové vzduchovody:

Kovové potrubie je vyrobené z tenkého pozinkovaného plechu. Vystuženie špirálou zaisťuje jeho vyššiu pevnosť. Tepelná odolnosť je okolo 100 stupňov celzia. Spiro potrubie je odolné proti korózii a má dlhú životnosť. Pevná a odolná konštrukcia, pozinkovaný plech a vyznačujú sa ľahkou konštrukciou, jednoduchým delením a rýchlosťou spojenia s jednotlivými komponentmi. Kovové potrubie mimo Spira sa vyrába aj vo variantoch ohybného ALUDAP FLEXI potrubia a hliníkového ohybného potrubia (polyvent).


 


 

Okrúhle potrubie vs. Hranaté (štvorcové) potrubia

Okrúhle potrubie pre vzduchotechniku je najčastejšie používané vďaka ľahkej manipulácii a širokej ponuke komponentov, ktoré sú ľahko k dostaniu. Vzduchovody vhodné pre domácich majstrov, menšie realizačné firmy a menšie priestory.Štvorcové potrubie je často montované vo veľkých fabrikách a halách, kde je už projekt vzduchotechnického systému navrhnutý na mieru.Toto potrubie používajú najmä veľké firmy, ktoré montujú vzduchotechniku na zákazku napr. Veľké realizačné firmy.


 

Filtrovať podľa parametrov
Prosím vyberte FenolStop NEW Doprava zdarma Zľava Výpredaj Dopredaj Víťaz testu Tip Olej Wild Orange ZDARMA WIFI Bluetooth Diaľkové ovládanie Nedostupné
Filtrovanie podľa ceny
12
Hore
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089

Ospravedlňujeme sa, z dôvodu dlhodobej nedostupnosti tohoto produktu sme nútení dočasne pozastaviť objednávanie cez e-shop. Akonáhle produkt naskladníme uvoľníme ho do predaja. V prípade že Vám nevadí dlhšia čakacia doba napíšte nám na info@iventilatory.sk kde Vám radi objednávku vytvoríme.