Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Facebook Facepile
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Stropné ventilátory od A po Z

(6) Stropné ventilátory od A po Z
Stropné ventilátory od A po Z


 

Aby Stropné ventilátory mohli vykonávať svoju funkciu spoľahlivo, musia mať dostatočný priemer. Pri výbere, postupujte podľa veľkosti a typu miestnosti a potom dizajnu produktu. Dozviete sa všetko, čo v článku


 

Typ a veľkosť miestnosti sú dôležité pre správnu prevádzku stropného ventilátora.


 

Pri výbere vhodného ventilátora na strop nie je najdôležitejším parametrom len jeho dizajnové prevedenie. Aby správne fungoval, musí mať dostatočný priemer a byť inštalovaný v optimálnej výške. Preto hrajú dôležitú úlohu rozmery izby. V našom praktickom sprievodcovi vás zoznámime so všetkými informáciami, ktoré vám pomôžu s výberom toho najvhodnejšieho stropného ventilátora.

Prečo sa rozhodnúť pre obstaranie stropného ventilátora?

Stropné ventilátory sú užitočnými pomocníkmi nielen v domácnostiach a kanceláriách, v ktorých v lete ochladzujú vzduch. Stropné ventilátory pomáhajú s vetraním aj v továrňach, výrobných halách, školách, reštauráciách, a menších prevádzkach. Obstaranie ventilátora je finančne oveľa menej náročné ako napríklad investície do klimatizácie. Ich prednosťou je rovnomerné zníženie teploty v miestnosti, ale tiež to, že nie ste priamo vystavení prúdenie studeného vzduchu, čo býva príčinou mnohých zdravotných problémov. Stropný ventilátor navyše miestnosť nepodchlazuje, a tak nedochádza k teplotným šokom pri prechode medzi vonku a vnútrom.

Ich nespornou výhodou je spätný chod, teda možnosť miestnosť nielen ochladzovať, ale počas vykurovacej sezóny tiež v podstate ohrievať, pretože teplý vzduch dokážu po izbe rovnomerne rozptýliť. Zabraňujú tak kumulácii tepla pri strope. Niektoré typy ventilátorov sú navyše vybavené svetlom, takže ideálne kombinujú vetrací systém s izbovým osvetlením. U týchto výrobkov je možné individuálne ovládať osvetlenie a zvlášť samotný chod ventilátora.


 

Kritériá pre výber stropného ventilátora

Výber stropného ventilátora podriaďte ako veľkosti a typu priestoru, tak aj tomu, čo od neho očakávate a na čo a ako ho plánujete používať. Čo všetko je teda potrebné zohľadniť a na čo rozhodne nesmiete pri výbere vhodného stropného ventilátora zabudnúť?


 

Rozloha a typ priestoru

Podľa toho, v akom veľkom priestore bude ventilátor pracovať, sa bude voliť jeho priemer.

 • Malé izby s rozlohou do 10 m2 - jedná sa spravidla o malé detské izby, spálne, kuchynské kúty alebo šatne. V tomto prípade siahnite po priemere od 60 do 105 cm.
 • Normálne izby s rozlohou do 20 m2 - ide o najbežnejší veľkosť obytných miestností v domácnostiach, a to najmä v bytoch. Najlepšie sa do nich hodia vetráky s priemerom 105 až 132 cm.
 • Stredne veľké miestnosti s rozlohou do 36 m2 - so stredne veľkými miestnosťami, ako sú obývacie izby, spálne, kuchyne a malé rekreačné priestory, sa najčastejšie stretnete v moderných novostavbách. Do týchto priestorov voľte stropné ventilátory s priemerom najmenej 132 cm, ale ideálne až 182 cm.
 • Veľké miestnosti s rozlohou cez 36 m2 - do nadštandardne veľkých izieb, jedální, reštaurácií, barov, vstupných hál, hotelových loby či malých predajní treba namontovať ventilátory s priemerom aspoň 132 cm. Avšak oveľa lepšie je tu použiť dva a viac stropných ventilátorov s menším priemerom.
 • Do tovární, servisných dielní, výrobných hál a ďalších rozľahlých priestorov je vhodné inštalovať niekoľko priemyselných stropných ventilátorov s priemerom 142 cm a viac.


 

Pokiaľ má ventilátor len jeden chod a fúka len dole, nemá jeho veľkosť na funkciu až tak zásadný vplyv. Vzduch sa totiž premiešava len v bezprostrednom okolí ventilátora. Ak sa však jedná o reverznej stropný ventilátor so spätným chodom, jeho veľkosť funkciu ovplyvňuje výrazne. Väčší ventilátor ovzdušie v miestnosti rozprúdi viac, takže sa lepšie premiešava teplý a studený vzduch.


 

Výška stropu

 S výškou stropu sa spája spôsob inštalácie a dĺžka predlžovacej tyče.

 Nízky strop okolo 260 cm - najlepší spôsob inštalácie zaručuje upínací systém Hugger. Montáž ventilátora je možná bez použitia predlžovacej tyče.

 Štadartný strop s rozmedzím 260 až 300 cm - inštalácia sa rieši pomocou najpoužívanejšieho upínacieho systému Downrod, pri ktorom vám pomôže predlžovaciu tyč s dĺžkou 30 cm.

 Vysoký strop 300 cm a viac - aj tu sa používa systém Downrod s predlžovaciou tyčou, teraz ale s dĺžkou 45 cm.


 

Do bežne veľkých izieb je vhodný ventilátor v priemere od 105 cm do 132 cm. Z bezpečnostných dôvodov sa neodporúča stropné ventilátory inštalovať nad vysokými posteľami, medzi ktoré patria poschodové poschodové postele.

Je dobré mať na pamäti, že inštalácia stropného ventilátora pri štandardnej montáži bez predlžovacej tyče zníži relatívnu výšku stropu v mieste montáže o 30 až 40 cm. Tento faktor by do úvahy mali brať predovšetkým vysokí ľudia žijúci v miestnostiach s nízkymi stropmi.


 

Hlučnosť

Nároky na hlučnosť sa líšia v závislosti od typu miestnosti. Tento parameter je najdôležitejší zohľadniť v situácii, keď výrobok vyberáte do spálne, detskej izby alebo pracovne. Práve v týchto miestnostiach je každý decibel poznať. Tiché stropné ventilátory vydávajú minimálny hluk s hodnotou okolo 39 dB, pričom aj hlučnosť 50 dB sa stále berie ako prijateľná.

Pre porovnanie: Najtichšie práčky vydávajú hluk o sile 45-50 dB, umývačky okolo 60 dB. Záleží však na tom, kde budete prístroj používať. Všeobecne totiž platí, že hlučnejší prístroj máva väčší výkon, čo priamo súvisí s účinnosťou a nebol očakávaný efektom ventilátora.


 

S hlučnosťou sa úzko spája typ motora

Stropné ventilátory môže poháňať buď AC, alebo DC motor. Typ motora ovplyvňuje hlučnosť a spotrebu.

 • DC motor pracuje s jednosmerným elektrickým prúdom. Ventilátory s takým motorom sú ešte tichšie ako bežné ventilátory s AC motorom na striedavý prúd. Tieto tiché stropné ventilátory sa hodia do spální a detských izbičiek, v ktorých sa vyžaduje úplné ticho. DC motory sú úspornejšie na spotrebu elektrickej energie, majú nižšiu hmotnosť a dlhšiu životnosť.
 • AC motory sú pri stropných ventilátorov najbežnejšie a je nimi vybavená drvivá väčšina výrobkov. Tiež AC motory sú veľmi tiché a ľudia, ktorí nie sú citliví na hluk, o ich chode nebudú spravidla vôbec vedieť. Citlivejší jedinci by však radšej mali siahnuť po vyššie uvedenom DC motora.
 • Mnoho modelov s DC motorom disponuje až 6 rýchlostnými stupňami otáčok, ktoré začínajú na 50 otáčkach za minútu. Lopatky sa teda otáča veľmi pomaly a majú minimálny odpor vzduchu. Vďaka tomu je prevádzka prakticky nepočuteľná.
 • Bežný ventilátor obyčajne disponuje len 2-3 rýchlostnými stupňami, kedy najnižšia rýchlosť začína na 90-100 otáčkach za minútu, pri ktorých je rozrážanie vzduchu lopatkami už počuteľné


 

Vedeli ste, že sa na hlučnosti prevádzky nepodpisuje ani tak motor, ako skôr lopatky? Hlučnosť ovplyvňuje ich výrobný materiál, rýchlosť otáčok, sklon a šírka. Na druhú stranu počet lopatiek v tom nehrá takmer žiadnu rolu. O tom ale až neskôr.


 

Náročnosť na spotrebu energie

Spotrebu energie ovplyvňuje, či sa jedná o model so svetlom alebo bez svetla. Avšak spotreba stropného ventilátora so svetlom nie je o moc vyššia. Spravidla sa pohybuje okolo 50-70 W. Prístroje s menším výkonom sú menej náročné na spotrebu, ale tu je nutné sa zamyslieť nad tým, či pre vaše účely bude nižší výkon dostačujúci.


 

Stropný ventilátor s osvetlením alebo bez svetiel

 • Ventilátor na strop môže zastúpiť hneď dvoch nepostrádateľných pomocníkov v domácnosti. Môže byť vetilátorom a zároveň osvetlením.
 • Výrobky s osvetlením sa v drvivej väčšine inštalujú na miesto, kam by ste inak pripevnili klasické izbové osvetlenie, teda doprostred stropu. Pre jeho ideálne fungovanie nie je lepšieho miesta, a navyše asi nebudete chcieť umiestniť centrálne svetlo inam než v centre miestnosti.
 • Stropné ventilátory so svetlom si svoje miesto nájdu v obývacej izbe, kuchyni, jedálni, spálni, detskej izbe, ale aj v prevádzkach ako sú reštaurácie a hotely. Svetlo je možné zapnúť bez spustenia ventilátora a ventilátor bez spustenia svetla.


 

 Pri výbere zohľadnite zdroj svetla. V ponuke môžete nájsť žiarovky klasické, úsporné alebo LED. Z hľadiska spotreby je rozhodne najlepšou možnosťou sa rozhodnúť pre LED zdroj.

 Moderné aj tradičné stropné ventilátory so svetlom ponúka americká spoločnosť Westinghouse, ktorá sa dlhé roky zaoberá okrem iného práve osvetlením a svetelnými systémami. Medzi prednosti výrobkov tejto značky patrí spoľahlivosť a výkonnosť, ale aj kvalita spojená s dizajnom a eleganciou.

 Ak sa rozhodnete pre kombináciu ventilátora a svetla, uistite sa, že váš elektrický obvod zvládne napájať oboje. Medzi najnáročnejšie modely patria tie s piatimi bodovými svetlami (300 W).


 

 Stropný ventilátor s osvetlením je ideálny predovšetkým do spálne.  Vo väčšine prípadov je elektroinštalácia bez problémov. Je však dôležité sa uistiť, či máte dostatočne silný istič. Ak nie, bude potrebné ho vymeniť.


 


 

Spôsob ovládania: diaľkové vs. retiazkové

Tradičné ovládanie spočíva v ťahaní za šnúrkový vypínač. Počtom ťahov regulujete rýchlosť otáčania lopatiek. 

 • Za pohodlné ovládanie sa považuje vypínač na stenu alebo diaľkové ovládanie stropného ventilátora. Vypínač na stenu spravidla disponuje otočným voličom, ktorým volíte rýchlosť otáčok, ale aj zapnutie a vypnutie ventilátora, a kolískovým tlačidlom pre vypnutie a zapnutie svetla.
 • Vzhľadom na stále sa zvyšujúce obľube smart domácností, využívajúcich ovládanie domácich pomocníkov cez Wi-Fi alebo Bluetooth, je tiež možné stropný ventilátor prepojiť so šikovným ovládaním a následne ho riadiť pomocou aplikácie vo vašom smartphonu.
 • U diaľkových ovládačov si môžete vybrať, či dáte prednosť infračervenému žiareniu alebo rádiovými vlnami.
 • Ak máte voľný výhľad na ventilátor, zvoľte ovládanie na princípe infračerveného žiarenia. V prípade, že na ventilátor výhľad nemáte (bráni vám v ňom napríklad priečka alebo roh miestnosti), siahnite po rádiovom ovládaní, ktorého vlny bez problémov prejdú cez prekážku.


 

Rozdiel medzi rádiovým a infračerveným ovládačom

 • Infračervené ovládanie vysiela lúč priamo k riadiacemu modulu. Aby ste vetrák mohli ovládať, je dôležité, aby lúč k modulu mohol viesť priamo a bez prekážok. Na podobnom princípe fungujú napríklad ovládače od televízie. V prípade, že tento lúč niečo preruší, nedoputujú k prijímaču a nedôjde k požadovanej zmene. Tento ovládač funguje na kratšie vzdialenosti a možno ním ovládať viac stropných ventilátorov s rovnakým prijímačom, nie však všetky naraz. Vždy ovládate práve ten, na ktorý zrovna namierite.

 • Rádiové ovládanie pracuje s určitou rádiovou frekvenciou, ktorá sa do všetkých smerov šíria vo vlnách (na podobnom princípe pracujú napríklad mobilné telefóny). Nevadí jej teda ani prekážky, ani väčšiu vzdialenosť. Frekvenciu je možné nastaviť tak, aby ste jedným ovládačom ovládali buď iba jediný stropný ventilátor, alebo viac stropných ventilátorov, a to vždy rovnako všetky naraz, či dokonca niekoľko stropných ventilátorov s rôznou frekvenciou individuálne. V poslednom uvedenom prípade je však nutné zakaždým zmeniť rádiovú frekvenciu diaľkového ovládania na frekvencii ventilátora, ktorý práve chcete ovládať.


 

Ventilátor na strop so zimným a letným chodom

Niektoré stropné modely umožňujú nastavenie letnej a zimnej prevádzky. Ventilátory s touto možnosťou sa označujú ako reverzné

Na letný režim sa lopatky otáčajú proti smeru hodinových ručičiek, takže ventilátor fúka vzduch smerom nadol, čím dochádza k príjemnému ochladzovaniu.

Pri prepnutí na zimný režim sa lopatky otáča v smere hodinových ručičiek. To znamená, že sa chladný vzduch od podlahy dostáva hore, kde dochádza k jeho miešanie s teplým vzduchom držiacim sa pri strope. Ohriaty vzduch potom prúdi okolo stien späť k podlahe. Tým dochádza k rovnomernej distribúcii tepla po celej miestnosti, čo vo výsledku šetrí energiu za vykurovanie. Vďaka zimnému režimu tak môžete na kúrenie ušetriť až 30% oproti bežným nákladom.


 

Počet lopatiek

Na trhu sa stretnete s celou radou výrobkov, ktoré sa od seba líšia nielen dizajnom, ale aj počtom lopatiek. Je však mylné sa domnievať, že počet lopatiek nejako zásadne ovplyvňuje správne fungovanie ventilátora. Počet lopatiek totiž nemá takmer žiadny vplyv na chod týchto prístrojov. Neplatí teda úmera, že viac lopatiek zvyšuje výkon ventilátora. Keď už, tak väčší počet lopatiek ovplyvňuje skôr hlučnosť, však rozdiel nebýva markantný.

Ako lopatky ovplyvňujú chod stropného ventilátora:

 • Pohyb lopatiek - počet otáčok ovplyvňuje výkon prístroja a platí, že čím viac otáčok, tým vyššia je aj hlučnosť.
 • Veľkosť a dĺžka lopatiek - celkový priemer ventilátora má najväčší vplyv na jeho výkon.
 • Výrobný materiál lopatiek - lopatky vyrobené z dreva môžu byť o niečo hlučnejšie než lopatky vyrobené z kovu.
 • Sklon lopatiek - ovplyvňuje mieru rozrážanie vzduchu a tým i hlučnosť ventilátora.


 

Inštalácia ventilátora na strop

Pripevnenie stropného ventilátora nie je zložité, pretože disponuje jednoduchým systémom uchytenia. Inštalácia nezaberie príliš času, ale je potrebné dodržiavať pokyny, ktoré sú uvedené v návode.


 

Montáž stropného ventilátora krok za krokom

Pred inštaláciou si nachystajte:

 • krížový skrutkovač
 • plochý skrutkovač
 • elektrikárske kliešte
 • vŕtačku s vhodným vrtákom
 • rebrík či štafle
 • súčiastky, ktoré nájdete v balení
 • skúšačku


 

Než sa vrhnete do pripevňovanie, vypnite elektrický prúd. Stropný ventilátor nikdy neprenášajte za vodiče a nesnažte sa meniť uhol zahnutie lopatiek.

Nezabudnite, že lopatky by od steny mali byť vzdialené najmenej 60 cm a od podlahy by sa mali nachádzať vo výške minimálne 2,3 m.

 1. Inštalácia závesného držiaku - držiak k stropu pripevnite pomocou skrutiek, hmoždiniek a podložiek. Držiak by mal byť v maximálnej rovine, aby lopatky sa stropom zvierali pravý uhol.
 2. Zapojenie káblov a upevnenia - 4 póly vodičov zapojte k rozvodnej krabici, urovnajte káble v držiaku a rozete. Rozetu pevne primontujte k závesnému držiaku.
 3. Montáž so spojovacou tyčou alebo bez - ak ventilátor nemá spojovacia tyč, zaveste rozetu za háčik nachádzajúci sa na závesnom držiaku. V prípade, že spojovacia tyč máte, rozmontujte ju, pretiahnite cez ňu káble a pripevnite k rozete motora.
 4. Pripevnenie lopatiek - lopatky k motoru pripevnite pomocou skrutiek. Každý skrutku starostlivo utiahnite, predídete tak kývanie lopatiek. Nedostatočne utiahnuté lopatky spôsobujú pri chode ventilátora hluk.
 5. Pripevnenie svetla - ak máte model so svetlom, nainštalujte ho po pripevnení lopatiek. Naskrutkujte doň žiarovku a pripevnite krycie sklo.


 

Montáž do sadrokartónu

Montáž stropného ventilátora by sa mala vykonávať do sadrokartónu s hrúbkou 1,25 cm, čo je najbežnejší a najpredávanejší rozmer.


 

Pre správnu inštaláciu je dôležité poznať presnú konštrukciu sadrokartónového stropu, tzn. kde sa nachádzajú záchytné profily a ako sú rozmiestnené. Pokiaľ toto neviete, poraďte sa s externou montážnou firmou alebo použite skenovacie prístroje.

Ak poznáte konštrukcii stropu, namontujte stropný ventilátor priamo do profilovej konštrukcie alebo do plochy medzi profilmi, ktoré medzi sebou musia byť rozmiestnené v maximálnej vzdialenosti do 70 cm. Potom na pozícii montážnej päty nezáleží.

Pre montáž do sadrokartónové dosky, nie do profilu, použite vhodné hmoždinky určené priamo na upevnenie do sadrokartónu s nosnosťou zodpovedajúce konkrétnemu ventilátora. Informácie o odporúčanom type hmoždiniek a hmotnosti ventilátora uvádza spravidla výrobcu.


 


 

Typy upínacích systémov

Stropné ventilátory môžu disponovať jedným z týchto troch typov upínacích systémov:

 1. Hugger - upínací systém ventilátora pre umiestnenie čo najbližšie k stropu, tzn. bez použitia predlžovacie tyče. Vhodný predovšetkým do miestností s nízkymi stropmi.
 2. Downrod - u tohto systému upínania je pri montáži nevyhnutné použiť integrovanú predlžovaciu tyč. Ide o stropné ventilátory určené do miestností s vyššími stropmi.
 3. Dual Mont - typ upínania, ktorý v sebe kombinuje oba predchádzajúce systémy. Stropný ventilátor je možné namontovať, ako s predlžovacie tyčou, tak bez nej.


 

Predlžovacia tyč

Predlžovacia, niekedy aj montážna alebo spojovacia tyč je súčasťou každého stropného ventilátora a používa sa pre jeho zavesenie. Z jednej strany sa na ňu priskrutkuje ventilátor a z druhej sa namontuje na montážný "kužeľ". Montážný kužel sa následne zavesí do "misky", ktorá je pevne priskrutkovaná k stropu. Tento spôsob uchytenia umožňuje montáž stropných ventilátorov aj na šikmé stropy. Pod akým veľkým uhlom môže byť strop skosený potom záleží na konkrétnom type ventilátora.

Tyče sa medzi sebou líšia predovšetkým dĺžkou, materiálom a farbou. Podľa výšky stropu a dĺžky priloženej tyče zistíte, či pre vaše účely bude táto tyč dostačujúce, alebo budete musieť prikúpiť dlhšiu predlžovaciu tyč. Predlžovacia tyč sa využíva v prípade, že máte buď vyšší strop, alebo krátku montážnu tyč a ventilátor chcete ovládať iba pomocou retiazky bez diaľkového ovládača.

Predlžovacie tyče sú k dostaniu v rôznych farebných variantoch, aby ste ich mohli zladiť s akýmkoľvek typom stropného ventilátora. Pamätajte na to, že nikdy nie je možné spojiť dve tyče dohromady. A to ani v prípade, že sa jedná o dve predlžovacie tyče alebo o tyč montážnu a predlžovaciu. Inštalovať je možné vždy a len len jednu.

Dĺžku predlžovacie tyče zvoľte podľa výšky stropu. S výberom vám pomôže nasledujúca tabuľka.

Výška stropu v metroch Predlžovacia tyč v centimetroch
2,7 30
3 40
3,3 50


 

Dizajnové prevedenie a údržba

Spracovanie stropných ventilátorov je postavené na jednoduchom, ale efektnom dizajne. Zvoliť si môžete počet lopatiek, ktorý sa pohybuje od 3 do 6. Vzhľad ďalej ovplyvňuje výrobný materiál, tvar lopatiek, farba, veľkosť i zdroj svetla.

Lopatky sa najčastejšie vyrábajú z týchto materiálov:

 • kov
 • preglejka
 • masívne drevo
 • plast
 • živica


 

Kovové ventilátory sa spravidla hodia do minimalisticky zariadených interiérov, drevené zase do tradične ladených domácností. Ak nechcete, aby bol vetrák nápadný, voľte farbu, ktorá bude splývať so stropom. Ventilátor vyžaduje starostlivosť, ktorá však nie je nijako náročná. Zhruba dvakrát do roka suchou handričkou zotrite prach z lopatiek a ďalších častí vrátane krycieho skla od svetla, ak ho máte. O vnútorné súčasti starať nemusíte.

Filtrovať podľa parametrov
Prosím vyberte FenolStop NEW Doprava zdarma Zľava Výpredaj Dopredaj Víťaz testu Tip Olej Wild Orange ZDARMA WIFI Bluetooth Diaľkové ovládanie Nedostupné
Filtrovanie podľa výrobcov
Filtrovanie podľa ceny

Najpredávanejšie

Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TORI 73043 v bielej farbe, Ø105cm Priehľadné lopatky 10 m² Doprava zdarma Doprava zdarma Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TORI 73043 v bielej farbe, Ø105cm
Stropný ventilátor Westinghouse Tori 73043 s priemerom 105 cm v bielom prevedení a zaťahovacími plastovými priehľadnými lopatkami je vhodný do miestnosti o veľkosti cca 10 m2. Jeho moderný dizajn sa hodí do takmer každej domácnosti a vďaka LED osvetleniu Kód produktu: 73043
Skladom
€ 294,90
Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73038 v bielej farbe, Ø132cm 20 m2 Biela Svetlý javor Doprava zdarma Doprava zdarma Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73038 v bielej farbe, Ø132cm
Užívajte si pekný dizajn a užitočné funkcie moderného stropného ventilátora Westinghouse Tristan 73038 s priemerom lopatiek 132 cm, ktorý je určený pre miestnosti o veľkosti 20 m2. Tento stropný ventilátor s povrchovou úpravou v bielej farbe. Odtiene biel Kód produktu: 73038
Skladom
€ 214,60
Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73039 v čiernej farbe, Ø132cm 20 m2 Čerešna Čierná Doprava zdarma Doprava zdarma Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73039 v čiernej farbe, Ø132cm
Užívajte si pekný dizajn a užitočné funkcie moderného stropného ventilátora Westinghouse Tristan 73039 s priemerom lopatiek 132 cm, ktorý je určený pre miestnosti o veľkosti 20 m2. Tento stropný ventilátor s povrchovou úpravou v čiernej farbe. Odtiene čie Kód produktu: 73039
Skladom
€ 214,60
12
Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TORI 73043 v bielej farbe, Ø105cm Priehľadné lopatky 10 m² Doprava zdarma Doprava zdarma Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TORI 73043 v bielej farbe, Ø105cm
Stropný ventilátor Westinghouse Tori 73043 s priemerom 105 cm v bielom prevedení a zaťahovacími plastovými priehľadnými lopatkami je vhodný do miestnosti o veľkosti cca 10 m2. Jeho moderný dizajn sa hodí do takmer každej domácnosti a vďaka LED osvetleniu Kód produktu: 73043
Skladom
€ 294,90
Stropný ventilátor so svetlom a retiazkovým ovládaním Westinghouse TALIA 73042 v bielej farbe, Ø105cm Retiazkové ovládanie Biela borovica Biela Doprava zdarma Doprava zdarma Stropný ventilátor so svetlom a retiazkovým ovládaním Westinghouse TALIA 73042 v bielej farbe, Ø105cm
Stropný ventilátor Westinghouse Talia 73042 s priemerom 105 cm v bielom prevedení a lopatkami vo farbe bielej alebo bielej borovice je vhodný do miestnosti o veľkosti cca 10 m2. Jeho moderný dizajn sa hodí do takmer každej domácnosti a vďaka osvetleniu (t Kód produktu: 73042
Skladom
€ 105,20
Stropný ventilátor so svetlom a retiazkovým ovládaním Westinghouse SIMONE 73040 v bielej farbe, Ø122cm Retiazkové ovládanie Biela LED Doprava zdarma Doprava zdarma Stropný ventilátor so svetlom a retiazkovým ovládaním Westinghouse SIMONE 73040 v bielej farbe, Ø122cm
Stropný ventilátor Westinghouse Simone 73040 s priemerom 122 cm v bielom prevedení a lopatkami v bielej farbe je vhodný do miestnosti o veľkosti cca 20 m2. Jeho moderný dizajn sa hodí do takmer každej domácnosti a vďaka LED osvetleniu vám nahradí obyčajný Kód produktu: 73040
Skladom
€ 210,40
Stropný ventilátor so svetlom a retiazkovým ovládaním Westinghouse SIMONE 73041 v čiernej farbe, Ø122cm Retiazkové ovládanie LED Čierná Doprava zdarma Doprava zdarma Stropný ventilátor so svetlom a retiazkovým ovládaním Westinghouse SIMONE 73041 v čiernej farbe, Ø122cm
Užívajte si pekný dizajn a užitočné funkcie moderného stropného ventilátora Westinghouse Simone 73040, ktorý je určený pre miestnosti o veľkosti 20 m2. Tento stropný ventilátor s povrchovou úpravou v čiernej farbe. Odtiene bielej dopĺňajú lopatky v čierne Kód produktu: 73041
Skladom
€ 210,40
Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73038 v bielej farbe, Ø132cm 20 m2 Biela Svetlý javor Doprava zdarma Doprava zdarma Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73038 v bielej farbe, Ø132cm
Užívajte si pekný dizajn a užitočné funkcie moderného stropného ventilátora Westinghouse Tristan 73038 s priemerom lopatiek 132 cm, ktorý je určený pre miestnosti o veľkosti 20 m2. Tento stropný ventilátor s povrchovou úpravou v bielej farbe. Odtiene biel Kód produktu: 73038
Skladom
€ 214,60
Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73039 v čiernej farbe, Ø132cm 20 m2 Čerešna Čierná Doprava zdarma Doprava zdarma Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Stropný ventilátor so svetlom a diaľkovým ovládaním Westinghouse TRISTAN 73039 v čiernej farbe, Ø132cm
Užívajte si pekný dizajn a užitočné funkcie moderného stropného ventilátora Westinghouse Tristan 73039 s priemerom lopatiek 132 cm, ktorý je určený pre miestnosti o veľkosti 20 m2. Tento stropný ventilátor s povrchovou úpravou v čiernej farbe. Odtiene čie Kód produktu: 73039
Skladom
€ 214,60
Hore
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089

Ospravedlňujeme sa, z dôvodu dlhodobej nedostupnosti tohoto produktu sme nútení dočasne pozastaviť objednávanie cez e-shop. Akonáhle produkt naskladníme uvoľníme ho do predaja. V prípade že Vám nevadí dlhšia čakacia doba napíšte nám na info@iventilatory.sk kde Vám radi objednávku vytvoríme.