Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Ako správne zapojiť ventilátor bez prídavných funkcií?

Ako správne zapojiť ventilátor bez prídavných funkcií?

Než začnete zapájať samotný ventilátor treba odpojiť prívod elektrickej energie!


 

Štadartný ventilátor do kúpeľne sa zapája pomocou svorkovnice (čokolády), (viď obr. Č. 1) zapojenie. Vo väčšine prípadov sú zo steny vyvedené dva vodiče. Každý z nich by mal mať rôznu farbu, záleží, či sa jedná o novú alebo staršiu elektrickú inštaláciu. Najčastejšie môžeme v novších elektrických rozvodoch vidieť vodiče čiernej alebo hnedej farby, označovať ich budeme veľkým písmenom L (fáza). Farba druhého vodiča by mala byť modrá, ale môžeme sa stretnúť aj so zelenožltými, ktorý budeme označovať písmenom N (nula).

V elektrických schémach sa budeme často s týmito písmenami stretávať, vysvetlíme si ich dôležitosť. Písmeno L budeme označovať ako "fázu" a písmeno N bude "pracovná nula". V schémach ventilátora sú tieto písma vždy uvedená, buď priamo na svorkovnicu alebo sú vyrazená na plastovom tele ventilátora.

Uistite sa, že sú vodiče odpojené od siete 230V / 50Hz, napr. Že páčka ističa smeruje dole a zobrazuje sa signál OFF. Potom môžeme prejsť na pripojenie ventilátora.

Postup samotného zapojenia ventilátora: fázový vodič (hnedý alebo čierny drôt) zasuňte do svorkovnice s označením L a dotiahnite skrutku (viď obr. Č. 2). Podľa rovnakého postupu pripojte aj druhý vodič (modrý alebo zelenožltý drôt) zasuňte do svorky N a tiež starostlivo dotiahnite skrutku (viď obr. Č. 3). V tejto chvíli môžeme odskúšať funkciu ventilátora a prepojiť ho k sieti 230V / 50Hz - páčku ističa posunieme smerom nahor, mali by sme vidieť signál ON. Ventilátor by mal byť v prevádzke a vrtuľka by sa mala otáčať.


 

Filtrovať podľa parametrov
Filtrovanie podľa stavu Tovar v zníženej cene Posledné kusy Posledný kus Nedostupné Nedostupné NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Zľava Zľava Výpredaj Výpredaj Dopredaj Dopredaj Víťaz testu Víťaz testu Tip Tip Darček ZDARMA Darček ZDARMA Ukončenie predaja Cenový HIT Cenový HIT WIFI WIFI Bluetooth Bluetooth Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie
Filtrovanie podľa ceny
12
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089