Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Facebook Facepile
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Čo je to menovitý prúd?

Čo je to menovitý prúd?

Menovitý prúd vyjadruje hodnotu elektrického prúdu, ktorá preteká zariadením pri normálnom odbere. Ak by došlo k poškodeniu, napríklad ku skratu, zariadeniam by pretekal väčší prúd ako menovitý a mohlo by dôjsť aj k spáleniu elektroniky. Rovnako ako elektrický prúd sa uvádza v ampéroch (A).

U väčšiny domových ventilátorov sa menovitý prúd pohybuje v rádoch stotín až desatín ampér, najčastejšie je to okolo 0,1 A. Výnimku predstavujú ventilátory s napätím na 12 V, kde je k zabezpečenie dostatočného výkonu potrebné, aby bola hodnota menovitého prúdu o rád vyššie ako u bežných ventilátorov, teda zhruba 1,5 A.

Hodnota menovitého prúdu je tiež spoločne s príkonom rozhodujúcim údajom pri výbere vhodného regulátora otáčok, ktorý musí byť dimenzovaný tak, aby pri danom príkone a prúdu vydržal a dokázal ho ovládať. Rovnako tak je dôležitá aj hodnota minimálneho prúdu, pod ktorú zariadenie tiež nemožno regulovať.

Napríklad k reguláciu otáčok priemyselného axiálneho ventilátora Dalap RAB TURBO Ø 465 mm, ktorého hodnota menovitého prúdu je 1,1 A, možno použiť regulátor otáčok s vypínačom 300 W, lebo ten dokáže regulovať prúd vo výške až 1,5 A. Avšak k regulácii o niečo silnejšieho ventilátora Dalap RAB TURBO Ø 520 mm, u ktorého dosahuje menovitý prúd hodnoty 1,95 A nie je tento regulátor už dostatočný a jeho použitie by mohlo zapríčiniť spálenie zariadení. Je preto potrebné zvoliť regulátor otáčok s väčším rozsahom ovládaného prúdu, ako je napríklad regulátor otáčok s vypínačom 520 W, ktorý je schopný regulovať prúd až do výšky 2,5 A.

Filtrovať podľa parametrov
Filtrovanie podľa stavu O DOSTUPNOSTI SA INFORMUJTE Naskladnenie 10/2020 Tesnenie v cene Hydrostat Časový dobeh NEW NEW Doprava zdarma Doprava zdarma Zľava Zľava Výpredaj Výpredaj Dopredaj Dopredaj Víťaz testu Víťaz testu Tip Tip Olej Wild Orange ZDARMA Olej Wild Orange ZDARMA Ukončenie predaja WIFI WIFI Bluetooth Bluetooth Diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie Nedostupné Nedostupné Posledný kus Posledné kusy Momentálne vypredané
Filtrovanie podľa výrobcov
Filtrovanie podľa ceny
12
Hore
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 20€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089

Ospravedlňujeme sa, z dôvodu dlhodobej nedostupnosti tohoto produktu sme núteni dočasne pozastavit objednávanie cez eshop. Akonáhle produkt naskladníme uvoľníme ho do predaja. V pripade že Vám nevadí dlhšia čakacia doba napište nám na info@iventilatory.sk kde Vám radi objednávku vytvorime.