Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Ako vybrať stropný ventilátor a ich výhody

Ako vybrať stropný ventilátor a ich výhody
Ako vybrať stropný ventilátor a ich výhody

Už pri rozhodovaní o zakúpení stropného ventilátoru Westinghouse sa okrem dizajnu musíme zaoberať aj otázkou výšky stropu kam chceme ventilátor umiestniť a veĺkosťou miestnosti.Poznáme dva druhy prevedenia uchýtu stropného ventilátora.

 

 

 • Upínací systém: Downrod
  Jednoduchá montáž vďaka upínaciemu systému downrod, ktorý neumožňuje zapustenú inštaláciu stropného ventilátora.Vždy je nutné využiť predlžovaciu tyč.Pre nízke stropy stačí inštalovať tyč, ktorá je súčasťou balenia v prípade vysokých stropov môžete zakúpiť predlžovaciu tyč dĺžky 305mm či 460mm.V balení sa nachádza tyčka zhruba 10cm dlhá.
   
 • Upínací systém: Hugger
  U stropného ventilátora s týmto upínacím systémom nie je možné pri montáži vôbec použiť spojovacie alebo akékoľvek iné predlžovacie tyče.Takže už pri výbere musíme myslieť na to aký typ upínacieho systému použiť.
   
 • Upínací systém: Dual mount
  Jednoduchá montáž vďaka upínaciemu systému dual mount system.Výhodou tohto systému je jeho využitie v priestoroch s akoukoľvek výškou stropu.Pre nízke stropy možno využiť zapustenú inštaláciu stropného ventilátora bez použitia predlžovacej tyče. Pre klasickú výšku stropu možno inštalovať tyč, ktorá je súčasťou balenia alebo môžete zakúpiť predlžovaciu tyč dĺžky 305mm či 460mm pre vysoké stropy.
   


Veľkosť miestnosti:

Stopné ventilátory sú vyrábané v rôznych veľkostiach lopatiek napr: 76cm,90cm,105cm,112cm,122cm,132cm,142cm záleží do akej veľkej miestnosti chcete ventilátor umiestniť.

Malá / stredná: Do veľkosti 20m ² (4x5 m) - Odporúčame ventilátor s priemerom 122cm.
Veľká: 20 až 36 m² (6x6 m) - Odporúčame ventilátor s priemerom 132cm.

Desing

Čo sa týka dizajnu máme na výber veľa krásnych dizajnových ventilátorov takže si u nás určite vyberiete.

Funkčnosť

Stropné ventilátory sú vybavené reverzným motorom čo znamená že je na tele ventilátora prepínač ktorým viete zmeniť smer otáčania sa lopatiek.

Montáž

Montáž stropného ventilátora Westinghouse zvládne pomocou návodu prakticky každý.Jednoduché elektrické pripojenie pomocou ISO konektorov.
Za dodržania podmienok je možná aj montáž do SDK stropu pomocou skrutky s hmoždinkou DALAP HM 6X52S.
 

Postup:

Ventilátor je vyrobený tak aby bola montáž čo najjednoduchšia.Vyberieme si s balenia držiak ventilátora ktorý sa skladá s dvoch častí,samotný držiak a krycia ružica.Pri montáži kde už je zapustená el.krabica si musíte primerať držiak ventilátora na jej stred ale tak aby ste pri vŕtaní nepoškodili stávajúce el.vedenie. Ak sa bližšie pozriete do el.krabice tak zhruba uvidíte kade vedú káble alebo si ich polohu môžete nájsť pomocou prístroja na vyhľadávanie vedenia v stene.Po navŕtaní otvorov si na strop nahodíme držiak ventilátora a pevne dotiahneme tak aby bol v rovine.Na tyčku si nasadíme ružicu a samotnú tyčku pripevníme na telo ventilátora.Potom príde na rad montáž držiaka lopatiek.,Pri niektorých modeloch je troška sťažený prístup ku skrutkám ale aj menej šikovný človek to zvládne pri trocha trpezlivosti.Na držiaky lopatiek priskrutkujeme samotné lopatky.Pri jednofarebných lopatiek je na lopatke označené ktorou stranou majú ísť hore /k motoru ventilátora/.Po namontovaní lopatiek ventilátor zdvihneme a opatrne zavesíme na vopred namontovaný držiak.

 • Elektrické pripojenie je jednoduché.Ventilátor je vybavený ISO konektormi kde sa nemáte ako pomýliť pri zapojení,jednoducho konektor zapojíte len do protikusu do ktorého je určený.Jediné čo budete zapájať klasicky je tzv. čokolátka na držiaku ventilátora kde zapájate fázu,nulu a zem.Samozrejme všetko pri vypnutých poistkách.
   
 • Pri montáži ventilátora so svetlom si ešte priskrutkujeme spodný diel so svetlom,nainštalujeme žiarivky a ochranný/okrasný kryt svetla. Tu pozor buďte opatrný pri montáži krytu,dodať náhradný vieme len je dlhá čakacia doba.
   
 • Pri montáži diaľkového ovládania sa prijímač vkladá do držiaka ventilátora, a pripája sa tak isto ISO konektormi tak isto ako ako pri zapájaní ventilátora bez ovládania. Nakoniec pripevníme ružicu na držiak ventilátora a môžete si užívať vánok s Vášho nového stropné ventilátora Westinghouse.

   

Tu si môžete pozrieť video montáž a zapojenie stropného ventilátora Westinghouse Comet.Pre viac videi kliknite tu.

 

Výhody stropných ventilátorov


 

 

Ventilátory sú vo všeobecnosti považované za užitočný doplnok vybavenia domácností, úradov, reštaurácií, hotelových izieb a iných priestorov hlavne počas horúcich letných dní, keď nás trápi neznesiteľné teplo bez vánku či prievanu.
Globálne otepľovanie má za následok zvyšovanie jednak počtu týchto horúcich dní, ale aj zvyšovanie priemerných denných teplôt aj v našom tzv.„ miernom“ klimatickom pásme.Neznesiteľnej teplote sa bránime najčastejšie klimatizáciou.Avšak paradoxne práve masové& používanie klimatizácie prispieva k ďalšiemu otepľovaniu, pretože vonkajšie klimatizačné jednotky priamo zohrievajú ovzdušie a spotrebovávajú dosť značné množstvo elektrickej energie, ktorá sa musí vyrobiť najčastejšie nie práve ekologickým spôsobom. Ventilácia akýmkoľvek ventilátorom asi nie je schopná úplne nahradiť klimatizáciu, avšak vhodne zvolený ventilačný systém, alebo niekedy iba dobre zvolený ventilátor môže doplniť a za istých okolností aj nahradiť klimatizáciu.Lekári upozorňujú,že ideálna teplota v domoch a bytoch počas letných mesiacov je 24 až 28 stupňov Celzia.Ak klimatizáciu nastavíte na nižšie teploty, hazardujete so svojím zdravím! Najnovšie klimatizácie sú vybavené špeciálnymi filtrami, ktoré však musíte pravidelne vymieňať.Iba tak budú plniť svoju funkciu na 100 percent. Ak filter nevymeníte, stane sa rozsievačom chorôb a plesní. 

 


Na boj s vysokými teplotami netreba hneď preto nasadzovať zbrane najtvrdšieho kalibru a pritom môžeme ušetriť obstarávacie aj prevádzkové náklady.Klimatizácia je totiž pomerne drahá záležitosť,zvlášť keď musíme do nákladov započítať nie práve najjednoduchšiu montáž / prívod el. energie, odvod kondenzovanej vody, prepojenie medzi jednotkami......./ a pravidelnú údržbu. Ak sa preto rozhodnete vyskúšať nenáročnú ventiláciu majte na pamäti,že nie každá ventilácia Vám bude prinášať pohodu a uspokojenie.Existuje totiž hneď niekoľko výhod použitia stropného ventilátora v porovnaní so stolným resp. stojanovým

 • umiestnenie na strope je najvýhodnejšie nielen z hľadiska dokonalého miešania vzduchu, ale aj z hľadiska úspory priestoru.
 • najčastejšie prevedenie stropných ventilátorov je s osvetlením a preto plnia obe funkcie v miestnosti osvetľovaciu aj ventilačnú.

   

Montáž stropného ventilátora je pritom pomerne jednoduchá, podobná montáži lustra.Pre úplné zjednodušenie montáže uviedla firma Westinghouse nedávno na trh novinku tzv. systém InstalLock. Tradičný stropný ventilátor má približne 60 dielov a na jeho montáž potrebujete približne dve hodiny.Systém InstalLock obsahuje približne 15 častí a montáž trvá iba niekoľko minút.Konštrukčne je stropný ventilátor riešený ako pomalo-bežný s väčším priemerom lopatiek,čoho dôsledkom je podstatne nižšia hlučnosť pri rovnakom výkone a podstatne dlhšia životnosť ložísk. 

Motory ventilátorov značky WESTINGHOUSE majú až 10 ročnú záruku!!!!!!

Stropný ventilátor má dva smery otáčania čo umožňuje používať ho v lete i v zime, pričom v oboch prípadoch  dokonalým miešaním vzduchu ušetríme energiu na vykurovanie resp. na chladenie / klimatizáciu/ pri nezmenenom komforte až o 30%.Smer otáčania nastavujeme v smere hodinových ručičiek v lete a proti smeru hodinových ručičiek v zime.Nastavenie v zime umožní cirkuláciu teplého vzduchu ktorý sa zhromažďuje v horných častiach miestnosti pri strope.Miešanie spôsobí zvýšenie tepelnej pohody o 2-3 stupne. 

 

Letné nastavenie zlepšuje pocit „ chladu“ dokonca až o päť stupňov. Spotreba energie ventilátora je pritom veľmi nízka príkon menej ako 30W pri najnižších otáčkach.
 

 • tri rýchlosti otáčania a vypínač osvetlenia sú u všetkých ponúkaných typoch zn.Westinghouse úplnou samozrejmosťou.Ak by účinnosť ventilácie mohla byť zhoršená vysokým  stropom ponúka firma tzv. predlžovacie tyče v prevedeniach aby sme mohli umiestnenie ventilátora v priestore čo najlepšie optimalizovať.
   
 • stropné ventilátory s osvetlením sú v rôznych štýlových a farebných vyhotoveniach a tak môžu byť aj vhodným dekoračným doplnkom interiéru. 
   
 • pre náročných zákazníkov je pripravená možnosť diaľkového ovládania pomocou infračerveného svetla / rádiofrekvenčné ovládanie / možno dokúpiť ku všetkým typom, avšak u niektorých typov je zahrnuté diaľkové ovládanie priamo v cene výrobku.
   
 • u mnohých typov ventilátorov sú lopatky vyrobené tak že  majú dve rozdielne farbené strany a tak  iba ich  otočením  o 180 stupňov získame úplne nový dizajn.Táto možnosť je v katalógoch Westinghouse  naznačená zmenšením vyobrazením ventilátora s obrátenými opatkami.
   

 
 

 

Konštrukcia motora stropného ventilátora
 

Spoločnosť Westinghouse ponúka v Európe každoročne približne 50 typov stropných ventilátorov. Ak k tomuto počtu pripočítame možnosť zameniť vzhľad ventilátora otočením lopatiek má zákazník k dispozícii naozaj slušnú ponuku a môže si vybrať ventilátor, ktorý najviac vyhovuje štýlu zariadenia miestnosti, dominantnej farbe a hlavne jeho predstavám.Popis stropných ventilátorov, ktorý ste práve dočítali by mal prispieť k objasneniu ich funkcie, k zlepšeniu informovanosti širokej verejnosti o výhodách a možnostiach ventilácie a pomôcť pri výbere vhodného riešenia zariadenia bytov, kancelárií, reštaurácií a iných priestorov, kde nám neznesiteľné letné horúčavy znepríjemňujú život.


Filtrovať podľa parametrov
Filtrovanie podľa stavu NEW Doprava zdarma Zľava Výpredaj Dopredaj Víťaz testu Tip Darček ZDARMA HIT
Filtrovanie podľa ceny
12
Najpredávanejšie
Sťahovací pásik pre rýchle zaistenie komponentov, Ø100mm Sťahovací pásik pre rýchle zaistenie komponentov, Ø100mm
• Ø100mm • pozinkovaná oceľ • pre rýchle a spoľahlivé pripojenie vzduchotechnikých komponentov Kód produktu: 3266
skladom
skladom
Kód: 3266
Ø100mm
€ 0,62
ks
Kód: 3267
Ø125mm
€ 0,66
ks
Kód: 3271
Ø150mm
€ 0,78
ks
Kód: 3296
Ø160mm
€ 0,82
ks
Kód: 3273
Ø200mm
€ 0,94
ks
Kód: 3294
Ø250mm
€ 1,20
ks
Kód: 99496
Ø315mm
€ 1,48
ks
Plastová vnútorná spojka s klapkou k spojeniu potrubia, Ø100mm Plastová vnútorná spojka s klapkou k spojeniu potrubia, Ø100mm
• Ø100mm • od -40 °C do +70 °C • jednoduché spojenie potrubí Kód produktu: 1111
skladom
skladom
Kód: 1111
Ø100mm
€ 2,76
ks
Kód: 2121
Ø125mm
€ 2,95
ks
Kód: 3131
Ø150mm
€ 3,30
ks
Plastová vonkajšia spojka k spojeniu komponentov, Ø100mm Plastová vonkajšia spojka k spojeniu komponentov, Ø100mm
• Ø100mm • -40 °C do +70 °C • jednoduché spojenie komponentov Kód produktu: 1113
skladom
skladom
Kód: 1113
Ø100mm
€ 1,04
ks
Kód: 2123
Ø125mm
€ 1,20
ks
Kód: 3133
Ø150mm
€ 1,32
ks
Plastové 90° okrúhle koleno k odbočeniu potrubia, Ø100mm Plastové 90° okrúhle koleno k odbočeniu potrubia, Ø100mm
• Ø100mm/90° • -40 °C do +70 °C Kód produktu: 121
skladom
skladom
Kód: 121
Ø100mm
€ 3,77
ks
Kód: 222
Ø125mm
€ 4,08
ks
Kód: 323
Ø150mm
€ 5,36
ks
Plastový držiak okrúhleho vzduchovodu, Ø100mm Plastový držiak okrúhleho vzduchovodu, Ø100mm
• Ø100mm • -40 °C do +70 °C Kód produktu: 16
skladom
skladom
Kód: 16
Ø100mm
€ 1,39
ks
Kód: 26
Ø125mm
€ 1,51
ks
Kód: 36
Ø150mm
€ 1,98
ks
Sľudová spätná klapka proti návratu pachov, Ø100mm Sľudová spätná klapka proti návratu pachov, Ø100mm
• spätná sľudová klapka DALAP PBV • Ø100mm • od -10°C do +40°C • klapka z ľahkého polyméru • jednoduchá inštalácia Kód produktu: 93227
skladom
skladom
Kód: 93227
Ø100mm
€ 1,98
ks
Kód: 93228
Ø125mm
€ 2,26
ks
Kód: 93229
Ø150mm
€ 2,48
ks
Plastová vnútorná spojka k spojeniu potrubia, Ø100mm Plastová vnútorná spojka k spojeniu potrubia, Ø100mm
• Ø100mm • -40 °C do +70 °C • jednoduché spojenie potrubí Kód produktu: 111
skladom
skladom
Kód: 111
Ø100mm
€ 1,63
ks
Kód: 212
Ø125mm
€ 1,86
ks
Kód: 313
Ø150mm
€ 2,36
ks
Plastový držiak hranatého potrubia, Ø110x55mm Plastový držiak hranatého potrubia, Ø110x55mm
• Ø110x55mm • -40 °C do +70 °C • k prichyteniu potrubia • jednoduchá montáž Kód produktu: 56
skladom
skladom
Kód: 56
Ø110x55mm
€ 0,85
ks
Kód: 86
Ø204x60mm
€ 1,09
ks
Plastový pevný okrúhly vzduchovod, Ø100/500mm Plastový pevný okrúhly vzduchovod, Ø100/500mm
• Ø100 • 0,5m • -40 °C do +70 °C • FENOLSTOP Kód produktu: 1005
skladom
skladom
Kód: 1005
Ø100/0,5m
€ 2,83
ks
Kód: 2005
Ø125/500mm
€ 3,49
ks
Kód: 3005
Ø150/500mm
€ 4,12
ks
Plastové biele revízne dvierka o rozmere, Ø147X147mm Plastové biele revízne dvierka o rozmere, Ø147X147mm
• DALAP RVD • Ø147X147mm • ochrana meracích prístrojov • jednoduchá montáž • odolné voči UV žiareniu Kód produktu: 3111
skladom
skladom
Kód: 3111
Ø147X147mm
€ 3,38
ks
Hliníkový ohybný vzduchovod ALUDAP do +250°C, Ø80mm/1m Hliníkový ohybný vzduchovod ALUDAP do +250°C, Ø80mm/1m
• Hliníkový ohybný vzduchovod DALAP ALUDAP • Ø80 • dĺžka 1m • hrúbka 0,07mm • tepeľná odolnosť do +250°C • stlačené na 30% svojej dĺžky • materiál hliník • nehorľavý • Max. tlak 2500 Pa Kód produktu: 3279
skladom
skladom
Kód: 3279
Ø80mm/1m
€ 1,60
ks
Kód: 3243
Ø100mm/1m
€ 1,94
ks
Kód: 3244
Ø125mm/1m
€ 2,45
ks
Kód: 3134
Ø150mm/1m
€ 3,23
ks
Kód: 2992
Ø160mm/1m
€ 3,65
ks
Kód: 8515
Ø200mm/1m
€ 4,00
ks
Kód: 93237
Ø250mm/1m
€ 4,97
ks
Kód: 3195
Ø315mm/1m
€ 9,17
ks
Tesniaca lepiaca páska na báze syntetického kaučuku, Ø50mm/10M Tesniaca lepiaca páska na báze syntetického kaučuku, Ø50mm/10M
• Ø50/10M • do 45°C • na báze syntetického kaučuku • výborná lepivosť a elastickosť Kód produktu: 3125
skladom
€ 1,60
Plastová 90° redukcia v bielej farbe bez otočného hrdla, Ø100/110x55mm Plastová 90° redukcia v bielej farbe bez otočného hrdla, Ø100/110x55mm
• Ø100/110x55/90° • 90° • -40 °C do +70 °C Kód produktu: 521
skladom
skladom
Kód: 521
Ø100/110x55mm
€ 2,64
ks
Plastová vonkajšia spojka pre spojenie vzduchovodu, Ø110x55mm Plastová vonkajšia spojka pre spojenie vzduchovodu, Ø110x55mm
• Ø110x55mm • -40 °C do +70 °C • jednoduchá montáž • pre spojenie komponentov Kód produktu: 515
skladom
skladom
Kód: 515
Ø110x55mm
€ 1,28
ks
Kód: 818
Ø204x60mm
€ 2,60
ks
Kód: 920
Ø220x90mm
€ 3,38
ks
Plastová "T" rozbočka pre rozdelenie potrubia, Ø3x100mm Plastová "T" rozbočka pre rozdelenie potrubia, Ø3x100mm
• Ø3x100mm • -40 °C do +70 °C • jednoduchá montáž • spojenie viac potrubných rozvodov do jedného Kód produktu: 131
skladom
skladom
Kód: 131
Ø3x100mm
€ 4,31
ks
Kód: 232
Ø3x125mm
€ 6,41
ks
Kód: 333
Ø3x150mm
€ 7,19
ks
DOPRAVA ZDARMA
Na objednávku
nad 100€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089