Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Slovník pojmov

Slovník pojmov
Slovník pojmov


 

Axiálny ventilátor

Axiálne, alebo tiež osové ventilátory využívajú prúdenie vzduchu v smere osi otáčania vrtuľe na hriadeli. Používajú sa hlavne v prípadoch, kedy je potreba veľkého prietoku vzduchu bez vysokých nárokov na dopravný tlak.Ventilátory tohto prevedenia nájdete napr. V reštauráciách alebo baroch pri odsávaní, ale aj v kúpeľniach. Ide o najčastejšie používané varianty ventilátora nielen v domácnostiach.


 

Bezpečnostné zóny

Bezpečnostné zóny umožňujú zistiť možnosti umiestnenia ventilácie v kúpeľni a podobných priestoroch.


 

Časový dobeh (časový spínač)

Časovač, časový dobeh, anglicky timer umožňuje automaticky vypnúť ventilátor. Vďaka nemu je možné tiež nastaviť intervalové vetranie v nastavených časových úsekoch.Tzv. timery sú buď integrované priamo v elektronike samotného ventilátora alebo je možné použiť externý časové spínače, ktoré sa inštalujú vo väčšine prípadov pod vypínač.


 

Snímač pohybu

Senzor, ktorý reaguje na pohyb v miestnosti. V prípade detekovanie pohybu senzor spustí na určitú dobu ventilátor.


 

Snímač vlhkosti (hygrostat)

Snímač snímajúci vlhkosť v miestnosti. Ventilátory s takýmto čidlom sú schopné sa podľa vopred nastavených pravidiel samostatne zapínať a vypínať.Senzor pre snímanie vlhkosti je umiestnený v elektronike ventilátora alebo je možné použiť externé zariadenie, ktoré plnia rovnakú funkciu.


 

Odporúčaný prietok vzduchu

Ideálny prietok vzduchu pre správne fungovanie ventilácie. Pre správne fungovanie ventilácie u väčších budov odporúčame využiť služby projektanta.


 

Druh filtru

Výber správnych filtrov pre vstup a výstup vzduchu je pre ideálne fungovanie rekuperácie veľmi dôležitý. Pretože sa jedná o komplexnú problematiku, odkážeme vás na vydarený článok: http://vetrani.tzb-info.cz/vetrani-rodinnych-domu/14359-filtrace-ve-vzt-jedno


 

Druh tepelného výmenníka

Popísať problematiku rôznych druhov a typov výmenníka by dokázalo zabrať aj niekoľko desiatok strán. Zjednodušene možno ale povedať, že sa jedná práve o ono kľúčové zariadenia, v ktorom teplý opúšťajúci vzduch zahrieva vstupujúci studený vzduch.Najčastejšie sú používané výmenníky z keramického materiálu využívajúce krížovú technológiu.Viac informácií nájdete napríklad na: http://vetrani.tzb-info.cz/vetrani-s-rekuperaci/3648-zpetne-ziskavani-tepla-ve-vetrani-a-klimatizaci-i


 

EC motor

EC motory sú vhodné na použitie vo ventilátoroch, pretože na rozdiel od AC asynchrónnych motorov vykazujú vysokú účinnosť aj pri nižších otáčkach, čo vedie k významne nižšej spotrebe elektrickej energie. Najmä u zariadení, ktoré v priebehu roka pracujú na plný výkon len v určitej dobe (napr. Len počas skutočne horúcich letných dní), je úspora energie pri užívaní EC motorov oproti bežným AC asynchrónnym motorom obrovská.Ich nespornou výhodou je bezproblémová regulácia otáčok od 0 do 100% výkonu, s vynikajúcou účinnosťou v celom rozsahu. Dlhá životnosť motora s minimálnym rizikom prehrievanie. Nižšia hlučnosť pri regulácii oproti AC motorom. Plynulý rozbeh od minima do maxima, nie je potrebný žiadny rozbehový prúd ako u AC motorov.


 

Hlučnosť (akustický hluk)

Jedná sa o hluk, ktorý ventilátor vydáva pri chode. V našom prípade ide väčšinou o decibely meranej 3 metre od zapnutého ventilátora.Na hlučnosť ventilátora má vplyv nielen samotná konštrukcia, ale aj prevedenie, či ide napríklad o axiálne alebo radiálne prevedenie. Zároveň tiež platí, že čím výkonnejší ventilátor je, tým vyššia hlučnosť z pravidla má.

Hladina akustického tlaku (hluku) 10 dB znie ako?
Pokojné dýchanie, šušťanie lístia,
odhlučnené nahrávacie štúdio.

Hladina akustického tlaku (hluku) 20 dB znie ako?
Veľmi pokojná miestnosti, šepot.

Hladina akustického tlaku (hluku) 30 dB znie ako?
Tichý sála, poslucháreň, úplne tichá noc v lese.

Hladina akustického tlaku (hluku) 40 dB znie ako?
Dážď, veľmi stlmené rádio.

Hladina akustického tlaku (hluku) 50 dB znie ako?
Priemerný hluk v kancelárii.

Hladina akustického tlaku (hluku) 60 dB znie ako?
Zvuk bežných rozhovorov na 1 meter.
Zvuk elektrického holiaceho strojčeka.

Hladina akustického tlaku (hluku) 80 dB znie ako?
Mestká doprava, nákladné auto,hlasný krik.
 
Hladina akustického tlaku (hluku) 100 dB znie ako?
hluk orchestra,maximálna prípustná norma hluku do slúchadiel.
 
Hladina akustického tlaku (hluku) 120 dB znie ako?
zbíjačka,motor lietadla.
 
Filtrovať podľa parametrov
Filtrovanie podľa stavu NEW Doprava zdarma Zľava Výpredaj Dopredaj Víťaz testu Tip Darček ZDARMA Cenový HIT WIFI Bluetooth Diaľkové ovládanie
Filtrovanie podľa ceny
12
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089