Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Technológia FENOLSTOP®

Technológia FENOLSTOP®
Technológia FENOLSTOP®

Chránime vaše zdravie

Jedným z našich cieľov je ochrana vášho zdravia. Tá spočíva nielen v zaistení správneho odvetrávanie a cirkulácie čerstvého vzduchu, ale aj v zaručenie toho, že materiál, z ktorého sú vyrobené jednotlivé komponenty ventilačného systému, je absolútne zdravotne nezávadný. Hovoríte si, že je to dnes už samozrejmosť, ale viete, z čoho je urobené vaše vzduchové potrubie? Ak používate ventilátory a vzduchotechniku značky Dalap, nemáte sa čoho báť. Plasty, použité pri výrobe produktov tejto značky, sú totiž vyrobené pomocou technológie FENOLSTOP®, ktorá bráni nežiaducemu uvoľňovaniu nebezpečných látok.


 

Technológia FENOLSTOP®

FENOLSTOP® je názov patentovanej výrobnej technológie spoločnosti Dalap, ktorá spôsobuje celkovo lepšie úžitkové vlastnosti plastového materiálu, jeho úplnú zdravotnú nezávadnosť. Tajomstvo sa skrýva v zložení použitých zmesí a v špeciálnom postupu pri ich miešaní. Výsledný plast je tak oveľa húževnatejší, flexibilnejší a odolnejší voči mechanickému opotrebovaniu alebo teplotným extrémom. Ale hlavne sa z neho ani pri dlhodobej prevádzke za žiadnych okolností neuvoľňujú fenoly či iné škodlivé látky. Prečo ide zrovna v prípade vzduchotechniky o celkom zásadnú vlastnosť? Pretože práve uvoľňovanie škodlivín z ventilačného systému počas transportu čerstvého vzduchu predstavuje zdravotné riziko, ktoré by nemalo byť brané na ľahkú váhu.


 

Riziko, ktoré treba brať vážne

Ak je ventilačný systém, ktorým privádzate vzduch zvonku, staršieho dátumu výroby, alebo horšie, pokiaľ nie je zostavený z potrubia určeného priamo pre distribúciu vzduchu, hrozí nebezpečenstvo, že sa z neho časom začnú uvoľňovať potenciálne zdraviu škodlivé látky. S blížiacim sa koncom životnosti použitého materiálu sa toto riziko navyše zväčšuje. K najhorším z týchto škodlivín jednoznačne patria Fenoly.

Syntetické fenoly sú zlúčeniny, ktoré sa hojne využívajú v chemickom priemysle, napríklad pri výrobe liečiv alebo kozmetiky. Ich hlavné využitie však spočíva vo výrobe plastov, z ktorých sa potom môžu fenoly uvoľňovať nielen do ovzdušia, ale aj do vody, pôdy alebo priamo do potravín. V malom množstve môžu fenoly spôsobiť nevoľnosť, bolesť hlavy či hypotenziu. Ich nadmerné pôsobenie však môže mať aj fatálne následky. Znečistenie vzduchu fenoly je skrátka nebezpečenstvo, ktoré neradno podceniť.


 

Riešenie je jednoduché

Ak máte podozrenie, že vaše ventilácia už nie je v prvotriednom stave a že by z nej nemusel vždy vychádzať ten istý čerstvý vzduch, aký do nej bol nasávaniu zvonku, zvážte výmenu ventilátora, prípadne potom aj celého vzduchovodu. Nevhodné alebo nekvalitné materiály použité vo ventilačnom systéme totiž nielen, že zvyšujú riziko uvoľňovania škodlivín, ale tiež môžu spôsobiť poruchy, ktoré negatívne ovplyvnia ako jeho správne fungovanie, tak aj vaše zdravie.

Spoľahnite sa na kvalitu a skoncujte s fenoly raz a navždy. Technológia FENOLSTOP® je jednoducho zárukou, že žiadna nebezpečná látka neznečistí prívod čerstvého vzduchu k vám domov, a to ani po rokoch nepretržitej prevádzky. Pred týmto rizikom vás tak najlepšie ochráni ventilátory a vzduchotechnika značky Dalap, pod ktorú nájdete produkty naprieč celým naším sortimentom.

Filtrovať podľa parametrov
Filtrovanie podľa stavu NEW Doprava zdarma Zľava Výpredaj Dopredaj Víťaz testu Tip Darček ZDARMA Cenový HIT WIFI Bluetooth Diaľkové ovládanie
Filtrovanie podľa ceny
12
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089