Grafické informace vlevo
 Operátor +421 903 878 089
 Platobné karty Prijímame platby
Facebook Facepile
Certifikovany obchod

Tento e-shop je certifikovaný.

 

Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O. ERRE CB 310 4M EX ATEX, Ø180mm

  
Práve si prezerajú 2 zákazníci.
Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 1/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 2/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 3/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 4/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 5/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 6/6
Porovnať Odporúčať Prihláste sa pre prístup do zoznamu tovaru.
Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX na 230V o Ø180mm s certifikáciou do výbušného prostredia je určený na odsávanie vzduchu a plynných zmesí ako priamo cez stenu, tak cez dlhé potrubie.

Žiadne hodnotenie. Do výbušného prostredia Na objednávku Doprava zdarma Doprava zdarma
€ 1.380,00
€ 1.150,00 bez DPH
ks
Doba dodania: na dotaz
Sklad Bratislava: na dotaz
Centrálny sklad: na dotaz
O.ERRE Výrobca: O.ERRE Kód produktu: 3620 EAN kód: 4250622627871
Záruka: 2 roky

Váhate s nákupom? Kontaktujte nás.

  +421 903 878 089
  info@iventilatory.sk

Oskenuj si cestu k nám
Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 1/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 2/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 3/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 4/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 5/6Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX, - 6/6
Popis

Vysokotlakový ventilátor do výbušného prostredia O.ERRE CB 310 4M EX ATEX na 230V o Ø180mm s certifikáciou do výbušného prostredia je určený na odsávanie vzduchu a plynných zmesí ako priamo cez stenu, tak cez dlhé potrubie. Ventilátor je vhodný pre použitie v komerčných i priemyselných priestoroch, kde sa v atmosfére vyskytujú výbušné plyny či horľavé výpary, a kde je preto vysoká pravdepodobnosť výbuchu.


 

Výhody priemyselného ventilátora O.ERRE CB 310 4M EX ATEX

 • radiálny ventilátor s vysokým tlakom na odsávanie cez dlhé potrubie
 • vhodný do komerčných i priemyselných priestorov s vysokým rizikom výbuchu
 • určený do atmosféry tvorenej výbušnými plynmi a horľavými výparmi
 • oceľová konštrukcia a obežné koleso zo zliatiny hliníka
 • jednoduchá montáž aj spojenie so vzduchovodom
 • certifikát CESI v súlade so smernicou ATEX


 

Vhodný do nákupného centra i ropné rafinérie

Vysokotlakový priemyselný ventilátor O.ERRE CB 310 4M EX ATEX je zhotovený pre nepretržitú prevádzku vo výbušnom prostredí, v ktorého atmosfére sú obsiahnuté plyny, výpary alebo vysoko horľavé pary a kde je preto vysoké riziko výbuchu. Tento radiálny ventilátor, ktorý prešiel prísnou certifikáciou CESI podľa smernice ATEX, spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky na zariadenia určené pre prácu v priemyselných i komerčných priestoroch s výbušnou atmosférou.

Špeciálny ventilátor O.ERRE CB 310 4M EX ATEX s príkonom 200 W je teda vhodný ako do normálnej prevádzky, napríklad do nákupných centier, podzemných garáží, lakovní, dielní a skladov, tak priamo do miest a zariadení, kde je vysoká pravdepodobnosť poruchy strojov v kombinácii s výbušnou plynnú atmosférou, ako sú továrne, rafinérie či iné zariadenia chemického priemyslu. 

Tento ventilátor nie je určený na použitie v podzemných častiach baní a v priľahlých inštaláciách na povrchu baní, ktoré sú náchylné k hromadeniu traskavých banských plynov. 


 

Odolný voči výbušným plynom podľa smernice ATEX

Vysokotlakový ventilátor O.ERRE CB 310 4M EX ATEX do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu má v súlade so smernicou ATEX 2014/34 / EÚ označenie II 2G c IIB + H2 T4 s týmto významom:

 • Zariadenie patriace do skupiny II, kategória 2 sú určené pre prácu mimo bane, a to najviac v zóne 1, ktorá je definovaná ako priestor, kde je vznik výbušnej atmosféry pravdepodobný a je nutné s ním počítať po dobu 10 až 1000 hodín ročne. Jeho použitie je možné tiež v zóne 2.
 • Ventilátor je zhotovený pre použitie vo výbušnej atmosfére typu G, ktorá je tvorená plynmi, parami alebo výparmi, nie prachom.
 • Písmeno "c" označuje typ ochrany neelektrického zariadenia bezpečnou konštrukciou.
 • Skupina plynov IIB + H2 potom predstavuje atmosféru s možným výskytom buď priamo vodíka, formaldehydu, éteru, etylénu a ďalších plynov skupiny výbušnosti IIB, alebo plynov skupiny výbušnosti IIA, ktorá zahŕňa napríklad acetón, etanol, propán, bután, benzén, amoniak alebo toluén. Hodnota maximálnej povrchovej teploty zariadenia s označením T4 je <135 °C.
   


 

Certifikovaná konštrukcia do extrémnych podmienok

Vysokotlakový radiálny ventilátor O.ERRE CB 310 4M EX ATEX s priemerom 180mm spĺňa požiadavky na zariadenie do výbušného prostredia ako celok. Obe časti ventilátora, ako elektrická, tak neelektrická, boli testované a získali certifikát CESI. Stupeň krytia proti vniknutiu cudzieho telesa a kvapaliny je IP55.

Vonkajší rám ventilátora v tvare špirály je vyrobený z oceľového plechu a ošetrený čiernym náterom na epoxidovej báze s antikoróznymi účinkami. Obežné koleso je zo zliatiny hliníka a je staticky aj dynamicky vyvážené. Teplota odvádzaného vzduchu nesmie dlhodobo prekročiť 60 °C.

Ventilátor O.ERRE CB 310 4M EX ATEX vyvinie maximálny tlak 157 Pa, a je preto určený predovšetkým na odsávanie vzduchu a výbušných zmesí cez potrubie s väčšími tlakovými nárokmi. Vďaka vysokému tlaku je vhodný na odsávanie nielen cez dlhší rovný vzduchovod, ale aj cez stredne dlhé členitejšie potrubia, v ktorom dochádza k väčším tlakovým stratám.


 

Jednoduchá montáž a napojenie na potrubie

Vďaka štvorcovej prírube na výstupnej strane špirály a guľôčkovými ložiskám je možné tento radiálny ventilátor inštalovať nielen na stenu či strop, ale v podstate na akýkoľvek dostatočne pevný podklad takmer v akejkoľvek polohe. K potrubiu, cez ktoré je vzduch odsávaný, sa ventilátor pripojí pomocou okrúhlej príruby.


 

Samotné zapojenie jednofázového dvojpólového motora do elektrickej siete musí vykonávať kvalifikovaný pracovník v súlade s platnými normami. Schéma elektrického zapojenia je uvedené na kryte motora.


 

Výber z viacerých variantov podľa typu motora a priemeru

Ventilátory radu DALAP EPP EX ATEX ponúkame s trojfázovým motorom pre napätie 400V v priemere 180, 200, 250, 315, 355 a 400mm. Tieto varianty dosahujú maximálneho tlaku vzduchu od 157 do 1030 Pa. Verzie s jednofázovým motorom pre napätie 230V sú dostupné iba v priemere 180 a 200mm.


 

Dostupnostný strážny pes

Radi vás budeme informovať o naskladnení produktu.

Prosím opíšte kód:
Špecifikácia
Váha 13 kg
Guličkové ložiskáVentilátor je vybavený kvalitnými gulôčkovými ložiskami ktoré predĺžia životnosť ventilátora až na 40000/hod.Ventilátor s gulôčkovými ložiskami je vhodný k montáži na strop. áno
Max. tlak 157 Pa
Určenie do výbušného prostredia
Klzné ložiská nie
Model O.ERRE CB 310 4M
Značka O.ERRE
Akustický tlak (hlučnosť dBA/3m)Hladina akustického tlaku je miera hluku,ktorú nameriame za určitých podmienok.Táto veličina je závislá od vzdialenosti od zdroja,od jeho umiestnenia,ako aj od okolitého prostredia.Hladina akustického tlaku je vyjadrená v decibeloch (dB) a je meraná zo vzdialenosti 3 metre od zdroja. 61
Farba čierná
Menovitý kmitočet (Hz)Frekvencia alebo kmitočet je fyzikálna veličina, ktorá udáva počet opakovaní periodického javu za jednotku času. 50 Hz Hz
MateriálDefinuje typ materiálu komponentu oceľový plech a zliatina hliníka
Menovité napätie (V)Napätie ktorým je inštalácia alebo jej časť označená. Skutočné napätie sa môže od menovitého odlišovať v povolených medziach 230V V
Otáčky (ot/min)Používa sa najmä pre vyjadrenie rýchlosti otáčania najrôznejších mechanických zariadení - točivých strojov, napríklad motorov, turbín. Udáva počet plných otočení, ktoré zariadenie, alebo niektorá jeho časť urobí za minútu. 1400 ot/min
Menovitý prúd (A) 1
Prevádzková teplotaDefinuje pracovnú teplotu v ktorej môže výrobok pracovať od -20 do +60 °C
PriemerHodnota označuje priemer veľkosti príruby komponentu alebo ventilátora. 180
Prietok vzduchu (m³/hod)Vzduchové objemy, ktoré prúdia behom určenej doby z určeného priestoru alebo do neho. Obecne sa vyjadrujú v m³/hod, m³/min alebo m³/s.Objem miestnosti sa násobí číslom stanovenej intenzity výmeny vzduchu za hodinu 500
Príkon (W)Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej za jednotku času pri vykonávaní práce. 200
Stupeň krytia IPStupeň ochrany krytom alebo krytie alebo skrátene stupeň ochrany je odolnosť elektrospotrebiča voči vniknutiu cudzieho telesa či vniknutiu kvapalín. IP55
K stiahnutiu

bezpeČnostnÉ pokyny0.22 MB.pdf

Štítky Hodnotenia a otázky
Napísať príspevok
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.
Doplnky a súvisiace Stojí za pozornosť
DOPRAVA ZDARMA
Pri objednávke
nad 50€
KAMENNÁ PREDAJŇA
Navigovať do obchodu
VŠETKO O VAŠOM ÚČTE
zobrazit účet
HELPDESK

Potrebuje poradiť?
       Neváhajte a volajte     
+421 903 878 089

Ospravedlňujeme sa, z dôvodu dlhodobej nedostupnosti tohoto produktu sme nútení dočasne pozastaviť objednávanie cez e-shop. Akonáhle produkt naskladníme uvoľníme ho do predaja. V prípade že Vám nevadí dlhšia čakacia doba napíšte nám na info@iventilatory.sk kde Vám radi objednávku vytvoríme.